Ünlü analist: Brexist, küresel ekonomide Bitcoin i yeniden konumlandıracak

0 0

Bazı analistler anlaşmasız bir Brexitin Bitcoin (BTC) fiyatını benzeri görülmemiş bir kırılmaya iteceğini ve 2019’da rekor kıracağını düşünüyor.

Blockchain firması CommerceBlock CEOsu Nicholas Gregory 9 Ağustos’ta Independent’in belirttiği üzere Bitcoinin dünya ekonomisindeki yerini temelden değiştirebileceğini tahmin ediyor.

Boris Johnson’ın İngiltere Başbakanı olarak atanmasından bu yana anlaşmasız bir Brexit beklentisi sterlinin diğer ana para birimleri karşısında değer kaybetmesine neden oldu. Johnson İngiltere’nin 31 Ekim 2019’da Avrupa Birliği’nden ayrılacağını veya “öleceğini” söyledi.

Gregorye göre:

“ABden hiçbir anlaşma yapılmadan ayrılmanın olması durumunda önde gelen fiili para birimlerinin şarta bağlılığı ve kırılganlığı zayıf olduğu için küresel sistem için bir bu durum kimlik krizini tetikleyecek.”

Bazılarına göre bu durum güvenli bir liman varlığı olarak Bitcoine yapılacak bir sermaye akışına neden olacağı için fiyatların çarpıcı şekilde artmasına neden olacak.

İngiliz Endüstrisi Konfederasyonunun anlaşmasız Brexitin “ekonomik kaos yaratmasından” duyduğu korku Gregoryyi Bitcoinin küresel ekonomideki konumunu temelden değiştirebileceğine inandırıyor ve Gregory şöyle diyor:

“2020ye gelin giderek daha fazla popülist ve politik olarak dengesiz bir dünyanın Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin güvenli bölge durumunu güçlendirmesini bekliyoruz. Eğer merkez bankaları tekrar tekrar basılan parayı artırmaya geri dönerse arzı sınırlı olan Bitcoin gibi kripto para birimleri için durum daha da güçlenecek.”

Mali danışmanlık devi deVerenin CEOsu Nigel Green daha önce kripto dostu düzenlemenin bir Brexit sonrası İngiltere için bir yaşam çizgisi olabileceğini iddia etmişti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku