400 Milyar Dolarlık Yatırım Yönetim Devi Kripto Para Kervanına Katılıyor!

42
Küresel kripto para birimi benimsemesi, 2021’in başından bu yana yükselişte. Büyük finans firmaları ve önde gelen bankalar, son yedi ayda kripto ile ilgili ürünlere doğrudan ve dolaylı yatırım yaptıklarını açıkladı. New York merkezli 402 milyar dolarlık yatırım yönetimi firması Neuberger Berman, kripto pazarına giren en son finans firması oldu.

Şirketin kripto para kararı kurumsal ilginin somut kanıtı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yapılan resmi bir başvuruda şirket, Neuberger Berman Emtia Stratejisi Fonu’nun yatırım stratejisinin, Bitcoin vadeli işlemleri ve Ethereum vadeli işlemleri dahil olmak üzere kripto para birimi türevleri aracılığıyla kripto yatırımlarına ve dijital varlıklara aktif olarak maruz kalmaya izin vereceğini belirtti. Strateji ayrıca, Bitcoin’e dolaylı maruz kalma elde etmek için Bitcoin Trust’lara ve borsada işlem gören fonlara yapılan yatırımları da içerir. Neuberger Berman’ın en  duyurusu, kripto piyasa değerinin son üç hafta içinde yaklaşık 700 milyar dolar artmasının ardından geldi.

Dün Gallup tarafından yayınlanan bir rapor, kurumların 2020’nin sonunda olduğu gibi Bitcoin satın almaya devam ettiğini ortaya koyuyor. Şirketten yapılan açıklamada şu ifadelre yer verildi:
Fon’un kripto para birimindeki yatırımlarının değeri, dijital para birimlerinin değerindeki volatiliteye tabidir ve gelecekte oldukça oynak olabilir. Kripto para birimlerinin değeri normalde, öncelikle elektronik borsalardaki işlemlerden oluşan kripto ticareti için küresel pazardaki kripto arz ve talebine göre belirlenir. Ancak, Bitcoin ve Ethereumer dahil olmak üzere kripto fiyatı, düzenleyici değişiklikler, Bitcoin ağındaki bir güven krizi, kusur veya operasyonel sorun dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere çeşitli nedenlerle (sıfıra dahil) hızlı bir şekilde düşebilir.

 Kurumsal yatırım hız kesmedi

Aralık 2020’de Londra merkezli yatırım yönetimi firması Ruffer Investment Company, şirketin altın yatırımındaki riskini riskini azaltmak amacıyla Bitcoin’e yüzde 2,5 fon ayırdı. Haziran 2021’de Ruffer, Bitcoin yatırımından yaklaşık 1 milyar dolar kar elde etti. Kripto para piyasa değerindeki son sıçrama, Bitcoin ve diğer dijital para birimlerinin kurumsal olarak benimsenmesinde önemli bir rol oynadı. 2021’de Tesla, MicroStrategy, Meitu ve Square kripto varlıklarını önemli ölçüde genişletti.

Çin’de meydana gelen baskıların ardında sarsılan kripto para piyasası, yavaş yavaş toparlanmaya başladı. Bitcoin karşıtlarının seslerini yükseltmeye başladığı bu dönemde, piyasa büyük sarsıntılar geçirdi. Ancak, kurumların Bitcoin’e olan inancı sarsılmamış gibi görünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Financemagnates.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku