Cardano (ADA) Fiyat Analizi: Kısa Vadede 2 Dolar Mümkün mü?

78

Cardano (ADA) fiyatı son iki gün içinde muazzam bir yükselişe tanık oldu. Teknik veriler, altcoin’in yükselişinin devam edebileceğini gösteriyor. Ancak, ADA, yükselişine devam etmeden önce önemli bir direnç bariyeri ile karşı karşıya kalacak.

 Cardano bu kritik direnç seviyesini geçmeli

Cardano fiyatı 7 Ağustos’tan 9 Ağustos’a kadar kısa bir süre konsolidasyon yaşadıktan sonra yaklaşık yüzde 28 oranında  yükseldi. Yükseliş trendi ADA’yı 1.40 dolar’dan 1.79 dolar’a çıkardı ancak 1.82 dolar direnç seviyesini yeniden test edemedi. Bu engel, 19 Mayıs’ta meydana gelen çöküşten sonra tüm yükselme girişimlerini engelledi. Bu nedenle, 1.82 doları aşmak kolay olmayacak.


Yatırımcılar, ADA’nın alıcıların toparlanmasına ve bir sonraki adıma hazırlanmalarına izin verecek olan 1,65 dolarlık talep bariyerine geri dönmesini bekleyebilirler. 1,65 dolar veya 1,61 dolar civarında satın alma baskısında ani bir artış, yükseliş trendini yeniden başlatacak ve 1,82 dolarlık direnç bariyerini bir destek tabanına çevirme girişimi olabilir. Bu hamle başarılı olursa, Cardano, yüzde10’luk bir tırmanıştan sonra 2 dolara yolu açacaktır.

Akıllı sözleşmeler ve güncellemeler uzun vadede fiyatı tetikleyebilir

Öte yandan, 1.61 dolar destek seviyesi kırılırsa Cardano fiyatı düşüşe geçebilir. Bu, satın alma baskısı arasındaki zayıflığı gösterir. Bu gelişme, ADA’yı arz bölgesine indirerek 1,40 dolardan 1,50 dolara uzanan kademeli bir satışı tetikleyebilir. 12 saatlik belirleyici bir mum çubuğu 1,40 doların altında kapanış, yükseliş tezini geçersiz kılacaktır ve 1,30 dolardan  yüzde 50 Fibonacci geri çekilme seviyesine bir düşüşü katalize edebilir.

Cardano CEO’sundan Çarpıcı Ethereum (ETH) Açıklaması!
 

Potansiyel Ethereum katili olarak bilinen Cardano, DeFi alanındaki popülerliğini artıracak olan Blockchain’e akıllı sözleşmeler getirmeye hazırlanıyor. Ethereum’dan daha yeşil, daha ucuz ve daha hızlı bir ağ olan Cardano, DeFi projelerini destekleyen lider platform olarak popülaritesini artıracağa benziyor. Kurucu Ortağı Charles Hoskinson, yaptığı son Youtube yayınında, akıllı sözleşmeler de dahil olmak üzere birçok yeni özelliği başlatacak olan ağdaki hard fork’un Eylül ayında gerçekleşmesi planlanan Cardano Zirvesi’nden önce gerçekleşeceğini doğruladı. Cuma günü, HFC’nin tarihi açıklanacak ve kripto para birimindeki yükseliş ivmeisnin, piyasa hissiyatı desteklediği sürece en azından o zamana kadar ve muhtemelen sonrasına kadar devam etmesini bekleyebiliriz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Fxstreet.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku