Ripple (XRP) Fiyat Tahmini: XRP’de Yüzde 300 Artış Bekleniyor!

137

Ripple (XRP) fiyatı 11 Ağustos’ta büyük bir yükseliş kaydetti ve gün için yaklaşık yüzde 30 arttı. Altcoin, böylelikle 1 dolarlık kilit direnç seviyesini aşmayı başardı. Altıncı en büyük kripto para biriminin piyasa değeri 45 milyar dolara ulaştı ve geçen ayın en düşük seviyesi olan 0,514 dolardan neredeyse iki katına çıktı. XRP, tekrar 1 doların altına düşmeden önce aylık 1,09 dolarla yeni bir yüksek seviye kaydetti.

Ripple yüzde 300 artış kaydedebilir

Ripple bu yıl oldukça hızlı bir yükseliş yaşarken ve diğer kripto para birimlerinin çoğu tüm zamanların en yüksek seviyelerini kaydederken, XRP boğa partisine geç katıldı ancak 3 yılın en yüksek seviyesini kaydetmeyi başardı. Altcoin için pivot noktası 0,772 dolar iken, şu anda 0,849 dolar ve 0,918 dolar olan iki temel direnç karşımızı çıkıyor. İki ay içinde ilk kez birçok yanıp sönen satın alma sinyali tarafından güvenilir bir satın alma sinyali olarak kabul edilen zincir üstü gösterge Hash Ribbon, altcoinin diğer kripto varlıklarıyla birlikte boğa koşusunun ikinci ayağı için hazırlanabileceğini gösteriyor.


Kripto para birimlerinin çoğu bu yılın başında yeni ATH’sini yeniden test ederken, Ripple en düşük seviyesindeydi, XRP fiyatı ABD SEC’in açtığıdava nedeniyle üç yılın en düşük seviyesine düştü. Bununla birlikte, 1,96 dolar’lık yeni bir üç yılın en yüksek seviyesini kaydetmek için ilgili olasılıkları ve piyasa tahminlerinin çoğuna meydan okudu. Ripple, fiyatını mevcut değerinden yüzde 300 yukarı çekebilecek en büyük faktör, ilk 10’da ATH’sini yeniden test etmemiş tek kripto para birimi olmasıdır.

Teknik analiz ve kritik seviyeler

Günlük grafikte kısa vadeli teknik resim oldukça yükseliş gösteriyor. Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksaklığının (MACD), yükseliş görünümünü ortalama çizgisinin üzerine çıkardığını görebiliyoruz. Ayrıca, Temmuz ayında sunulan bir satın alma sinyali, fiyat üzerindeki yükseliş eğilimini güçlendiriyor. MACD yükselmeye devam ettiği sürece, Ripple’ın yükselen trend pazarının bozulmadan kalmasını bekliyoruz. Benzer şekilde, SuperTrend göstergesi yakın zamanda yatırımcılara Ripple satın almayı düşünmeleri için bir sinyal gönderdi. Bu teknik endeks, hareketli bir ortalama gibi bir varlığın trendini takip eder, ancak hesaplamalarına ortalama gerçek aralığı (ATR) dahil ederek piyasa oynaklığını ölçer.

SuperTrend tarafından sunulan alım veya satım sinyallerinin, trader’ların bir varlığın uzun vadeli trendini belirlemesine ve giriş ve çıkış pozisyonlarını işaretlemesine yardımcı olması beklenir. Satın alma sinyali geldiğinde, Ripple yakın vadede yükselmeye devam etme potansiyeline sahip. Bu nedenle, 1 doların üzerindeki destek ve belki de 1,1 doları geçen bir kırılma, tokeni 1,6 dolara doğru önemli ölçüde destekleyecektir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku