YFI, Bitcoin fiyatını aşan ilk Altcoin oldu

0 99

Yearn Financenin yerel yönetişim tokeni YFI 20 Ağutstosta 13444 Dolara kadar yükselerek Bitcoin fiyatını aşan ilk Altcoin oldu.

Ağustos ayının başından bu yana YFI hakkındaki bakış açıları çok yönlü olarak karşımıza çıkıyor. Bazıları YFInin geri çekilme için hazır olduğu inancındayken bazıları ise uzun vadede daha fazla büyüme potansiyeli öngörüsünde bulundu.

Yearn.finance (YFI) 4 saatlik grafik
                                                                                 Yearn.finance (YFI) 4 saatlik grafik

YFI ve yükselişinin sebebi nedir? 

Temmuz ayı itibariyle geliştirici Andre Cronje tarafından merkezi olmayan bir ortamda premine olmadan başlatılan bir Defı protokolü olan Yearn.Finans Ethereumda token sahiplerine ağı yönetmek için tüm gücü verdiğini iddia eden ilk protokoldür.

Blockchain analiz firması IntoTheBlock “Yearn.finance sadece bir ay önce 1000 Dolar işareti etrafında işlem gören bir token idi. YFI bir ayda 10 kattan fazla artış göstererek 10.551.25 Dolara yükseldi. Yearn Finance yönetişimi tamamen token sahiplerinin elinde olan Ethereumdaki ilk projedir
dedi. 

Kripto para birimi araştırmacısı Hasu nun açıklamasına göre Yearn.Financeı kullanıcıların çeşitli yatırım stratejileri yürütmelerini sağlayan bir platform olarak açıklıyor :

“Yearnı varlıklarınızı Ethereum Blockchain üzerinde çalışan farklı düşük riskli yatırım stratejilerine otomatik olarak tahsis eden akıllı bir banka hesabı olarak düşünebilirsiniz.”

YFInin fiyatı yıllık finansmana kilitlenen toplam değer yükseldikçe doğal olarak arttı. Defipulseun verilerine göre Yearn.Finance 670 milyon dolardan fazla sermayeye sahip bulunuyor.

Düşük arz YFI için daha yüksek bir fiyat anlamına gelir

YFInin fiyatı diğer tokenlerle karşılaştırıldığında benzersiz parasal arzı nedeniyle yüksektir. Arzı çoğu dijital varlıktan önemli ölçüde daha düşük olan 30.000 ile sınırlıdır.

YFInin fiyatı 12.000 doları aşarken piyasa değeri 400 milyon doların altında kalıyor. Piyasa değeri ile dünya pazarındaki 45. büyük kripto para birimidir.

Bu nedenle kripto yatırımcısı Ian Lee YFInin Bitcoini aşmasının her şeyden çok psikolojik bir olay olduğunu açıkladı ve Önemli olan Yearn.Financeın ne yaptığı ve Andre Cronjenin DeFide inşa ettiği” dedi.

Yearn.finans Aave ve Maker gibi diğer üst düzey Defı protokollerinin benzer bir piyasa değerine ulaştığı durumda fiyatı küçük arz sınırından dolayı yaklaşık 30.000 Dolar olacak. Diğer bir deyişle YFInin fiyatını Bitcoin ile karşılaştırmak bir anlam ifade etmiyor çünkü ikincisi Yearndan 568 kat daha büyük bir piyasa değerine sahiptir.

Bundan sonraki süreç nasıl ilerleyecek?

Defı alanındaki bazı yatırımcılar YFInin arzı neredeyse tamamen basıldığı için büyüme potansiyeline sahip olduğunu söylüyor. 30.000 YFIden 29.962si coinmarketcap verilerine göre dolaşımdadır.

Ayrıca Yearn.Finance Defı sigorta piyasasını hedeflemek için Yinsure.Finance adlı yeni bir ürün tanıtımı yaptı. Kang daha önce sektörün yeni bir milyar dolarlık pazar olma yolunda olduğunu dile getirdi.

Andrew Kang “1 YFIye ulaşmak 1 BTCye sahip olmaktan daha zor olacak dedi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku