YFI, Bitcoin fiyatını aşan ilk Altcoin oldu

Abone Ol
YFI, Bitcoin fiyatını aşan ilk Altcoin oldu
Gökçe Hürata
 • 20 Ağustos 2020
 • Yazar:

  Yearn Finance'nin yerel yönetişim tokeni YFI, 20 Ağutstos'ta, 13,444 Dolara kadar yükselerek, Bitcoin fiyatını aşan ilk Altcoin oldu.

  Ağustos ayının başından bu yana YFI hakkındaki bakış açıları çok yönlü olarak karşımıza çıkıyor. Bazıları, YFI'nin geri çekilme için hazır olduğu inancındayken, bazıları ise uzun vadede daha fazla büyüme potansiyeli öngörüsünde bulundu.

  Yearn.finance (YFI) 4 saatlik grafik
                                                                                   Yearn.finance (YFI) 4 saatlik grafik

  YFI ve yükselişinin sebebi nedir? 

  Temmuz ayı itibariyle, geliştirici Andre Cronje tarafından merkezi olmayan bir ortamda premine olmadan başlatılan bir Defı protokolü olan Yearn.Finans, Ethereum'da, token sahiplerine ağı yönetmek için tüm gücü verdiğini iddia eden ilk protokoldür.

  Blockchain analiz firması IntoTheBlock, "Yearn.finance, sadece bir ay önce, 1000 Dolar işareti etrafında işlem gören bir token idi. YFI, bir ayda 10 kattan fazla artış göstererek, 10.551.25 Dolara yükseldi. Yearn Finance, yönetişimi tamamen token sahiplerinin elinde olan Ethereum'daki ilk projedir''
  dedi. 

  Kripto para birimi araştırmacısı Hasu' nun açıklamasına göre, Yearn.Finance'ı, kullanıcıların çeşitli yatırım stratejileri yürütmelerini sağlayan bir platform olarak açıklıyor :

  "Yearn'ı, varlıklarınızı Ethereum Blockchain üzerinde çalışan farklı düşük riskli yatırım stratejilerine otomatik olarak tahsis eden akıllı bir banka hesabı olarak düşünebilirsiniz.”

  YFI'nin fiyatı, yıllık finansmana kilitlenen toplam değer yükseldikçe doğal olarak arttı. Defipulse'un verilerine göre, Yearn.Finance, 670 milyon dolardan fazla sermayeye sahip bulunuyor.

  Düşük arz, YFI için daha yüksek bir fiyat anlamına gelir

  YFI'nin fiyatı, diğer tokenlerle karşılaştırıldığında, benzersiz parasal arzı nedeniyle yüksektir. Arzı, çoğu dijital varlıktan önemli ölçüde daha düşük olan 30.000 ile sınırlıdır.

  YFI'nin fiyatı 12.000 doları aşarken, piyasa değeri 400 milyon doların altında kalıyor. Piyasa değeri ile dünya pazarındaki 45. büyük kripto para birimidir.

  Bu nedenle, kripto yatırımcısı Ian Lee, YFI'nin Bitcoin'i aşmasının her şeyden çok psikolojik bir olay olduğunu açıkladı ve ''Önemli olan, Yearn.Finance'ın ne yaptığı ve Andre Cronje'nin DeFi'de inşa ettiği" dedi.

  Yearn.finans, Aave ve Maker gibi diğer üst düzey Defı protokollerinin benzer bir piyasa değerine ulaştığı durumda, fiyatı küçük arz sınırından dolayı yaklaşık 30.000 Dolar olacak. Diğer bir deyişle, YFI'nin fiyatını Bitcoin ile karşılaştırmak bir anlam ifade etmiyor, çünkü ikincisi, Yearn'dan 568 kat daha büyük bir piyasa değerine sahiptir.

  Bundan sonraki süreç nasıl ilerleyecek?

  Defı alanındaki bazı yatırımcılar, YFI'nin arzı neredeyse tamamen basıldığı için büyüme potansiyeline sahip olduğunu söylüyor. 30.000 YFI'den 29.962'si, coinmarketcap verilerine göre, dolaşımdadır.

  Ayrıca, Yearn.Finance, Defı sigorta piyasasını hedeflemek için Yinsure.Finance adlı yeni bir ürün tanıtımı yaptı. Kang, daha önce sektörün yeni bir milyar dolarlık pazar olma yolunda olduğunu dile getirdi.

  Andrew Kang, “1 YFI'ye ulaşmak, 1 BTC'ye sahip olmaktan daha zor olacak'' dedi.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Yearnfinance ile ilgili her şey

  Haftanın en iyi performansını gösteren kripto para birimleri

  Haftanın en iyi performansını gösteren kripto para birimleri

  1. Yearn.finance Bu yılın Temmuz ayı ortasında piyasaya sürüldüğünden beri, token % 1.000'in üzerinde bir değer kazandı. Yearn.finans, yatırımcının Defı alanına yatırım yapması...

  • 14 Eylül 2020
  Yearn.finance (YFI) tüm zamanların en yüksek seviyesinde

  Yearn.finance (YFI) tüm zamanların en yüksek seviyesinde

  Yearn.finans (YFI), alıcıların devreye girmesiyle son 24 saat içinde % 15 arttı. Bu, Bitcoin ve Ethereum'daki zayıflık nedeniyle, coinin bir hafta içinde % 50 düzeltmesinden sonra geliyor. ...

  • 13 Eylül 2020
  YFI, % 38'lik bir yükseliş sonrası "Golden Cross" modelini oluşturuyor

  YFI, % 38'lik bir yükseliş sonrası "Golden Cross" modelini oluşturuyor

  YFI, tüm zamanların en yüksek seviyesinin altında olan % 25'ten işlem görüyor. YFI fiyatının ilerleyen günlerde yükseleceğine işaret eden teknik bir gösterge olan ''Golden Cross'' mod...

  • 10 Eylül 2020
  Yearn.finance (YFI) yeni zirveler için ilerlemeye devam ediyor

  Yearn.finance (YFI) yeni zirveler için ilerlemeye devam ediyor

  Merkeziyetsiz finans (DeFi) ekosisteminin önemli protokollerinden Yearn.Finance'ın tokeni olan YFI, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. YFI, son 12 saatte, 14.017 dolardan 18.169 dol...

  • 29 Ağustos 2020
  YIF, 17.000 Dolar ile yükselişe devam ediyor

  YIF, 17.000 Dolar ile yükselişe devam ediyor

  Birkaç gün önce, YFI fiyatı 12.800 doların üzerine çıktıktan sonra Bitcoin'i geçmeyi başardı ve yükseliş devam ediyor. YFI, mevcut durumda 15.511 dolardan işlem görüyor, bugün bazı ...

  • 21 Ağustos 2020
  YFI, Bitcoin fiyatını aşan ilk Altcoin oldu

  YFI, Bitcoin fiyatını aşan ilk Altcoin oldu

  Yearn Finance'nin yerel yönetişim tokeni YFI, 20 Ağutstos'ta, 13,444 Dolara kadar yükselerek, Bitcoin fiyatını aşan ilk Altcoin oldu. Ağustos ayının başından bu yana YFI hakkındaki bak...

  • 20 Ağustos 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.