Yeni Seçilen Senatörün Bitcoin Açıklamaları ABD de Bir Devrim Niteliğinde

0 0

Biden hükümetinin Wyoming eyaletinden yeni seçilen senatörü Lummis fiat sistemi başarısız olursa Bitcoinin kurtarıcı rolü üstleneceğini söyledi.

 Eşi görülmemiş bir yıl olan 2020 COVID-19 süreci nedeniyle küresel ekonomiyi büyük bir çıkmaza soktu. Amerika Birleşik Devletleri Senatörü seçilen Cynthia Lummise göre geleneksel sistem çökerse Bitcoin hayati önem taşıyacak.

Senatör verdiği demeçte: “Eğer sistemin çökmeye başlayacağı noktaya ulaşırsak ister bizim ister sizin ister Çin veya Japonya olsun herhangi bir fiat para birimiyle ilgili bir kriz çıkarsa her hükümetin kullanabileceği alternatif bir sistem var ve bu Bitcoin dedi. 

COVID-19 nedeniyle ortaya çıkan zoraki karantinalar işletmelerin kapanmasına ve ekonomik zorluklara neden oldu. O zamandan beri tüm dünya için ekonomik teşvik ve sağlık açısından sorunlar oluşmaya devam etti.

Kripto para dostu Wyoming eyaletinden gelen Lummis ABD yetkilileri arasında Bitcoin farkındalığını daha da artırmak istiyor. “ABD Senatosundaki zamanımı kısmen Bitcoin konusunu tanıtmaya yardımcı olmak için kullanmak istiyorum” dedi ve arzusunu şöyle açıkladı:

“Senatoda Bitcoinin ne olduğu nasıl işlem yapıldığı nasıl büyüyüp gelişebilecek bir varlık olabileceği yani temelde fiat para birimimizle birlikte nasıl bir varlık olabileceği ona net bir yol çizilmesi gerektiği konusundaki anlayışını ve bilincini artırmak önemli “

 Ben bir Hodlerım ve asla satmam

Bitcoinin ve sürekli arzının aksine Bitcoinin sahibi Lummise göre ABD doları doğası gereği enflasyonu içeriyor ve devalüasyonu kaçınılmaz hale getiriyor. Lummis: “Ben bir HODLerım” ben sadece satın alırım. Hiç satmadım ”dedi.

Zor bir yıla paralel olarak Lummisi ilgilendiren ABD ulusal borcu 2020de daha da şişti ve 27 trilyon doları aştı. “Birleşik Devletlerin borcunu ödemeye başlaması için hiçbir strateji ya da plan olmadığını biliyorum” dedi. “Kongreye Ocak 2009da girdiğimde borcumuz 9 trilyon dolardan 10 trilyon dolara çıkmıştı.”

ABD makamları bu yıl COVID-19 ile ilgili bir dizi finansman çabası gerçekleştirirken aynı zamanda büyük miktarlarda nakit basıyor. Lummis Bitcoini olası bir çözüm olarak öne sürerek salgınla ilgili daha fazla teşvik ve harcama görüşmelerinin de şu anda devam ettiğini kaydetti.

 Lummis Varlığın değer deposu rolü ve sınırlı arzına değinerek bu borç çözümüne ek olarak ABD “başarısız olursa alternatif bir yola ihtiyacı var ve alternatif yolu Bitcoin olarak görüyorum” dedi. 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku