Finans Devi Nexo nun Kurucusundan Bloomberg Röportajında 2021 e Dair Bitcoin Tahmini

0 0

 Bu boğa rallisi perakende kurumsal yatırımcılar yüksek net değerli bireyler Bitcoin satın alan aile ofisleri kısacası herkes tarafından desteklendiği için “temelde çok daha sağlam” bir ralli. 

  Kurumsal yatırımcılar arasında Bitcoine olan iştah hızla artmaya devam ediyor.

Her hafta yeni bir şirket veya halka açık bir figür Bitcoine yatırım yaptığını veya dijital varlıkların altın gibi bir değer deposu olarak potansiyelini dile getiriyor.

Bu iştah Bitwiseın Kripto Endeks Fonu lansmanından sonraki birkaç gün içinde dijital varlıklar düşüş yaşarkenyüzde 70den fazla artışıyla görülebilir. 

Ancak hafta sonu BTCnin hafta başında 17.600 dolardan Pazar günü 19.500 dolara çıkmasıyla kripto piyasası tekrar canlandı.

  Boğa piyasası

BTC sene başından beri yüzde 166 arttı ve Nexonun kurucu ortağı Antoni Trencheve göre bu Bitcoin rallisi “temelde sağlam” bir ralli. 

Bloomberg ile yaptığı yakın tarihli bir röportajında ​​Trenchev “Noel zamanı fiyat yükselmeden önce biraz Bitcoin satın almanız için harika bir giriş noktası” dedi.

Ona göre bu fiyat düşüşleri BTC satın almak için iyi bir fırsat ve  Trump yönetiminin kripto para piyasasına yönelik son dakika mevzuatı sadece kara para aklamayı önleme ve terörizm kaynaklarını bitirme ” amacı taşıyor.

Trenchev yeni mevzuat nihayetinde “Bitcoin için olumlu bir gelişme olacak ve bu bir sonraki önemli aşamaya zemin hazırlayacak” dedi.

 Bitcoin fiyat tahmini

 Trenchev “gelecek yılın ikinci çeyreğine kadar Bitcoin fiyatının 50 bin dolara ulaşacağını” tahmin etti.

Yükselişinin sebebi basit: Piyasada perakende kurumsal yatırımcılar yüksek net değerli bireyler ve aile ofislerinin Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini satın aldıkları görüldü.

“Herkesin Bitcoin satın almak için kaldıraç ve kredileri azami düzeye çıkardığı gerçekten perakende odaklı bir çılgınlık olduğu 2020  2017 ve 2018den çok farklı.

Perakendecilik gelmesine rağmen 2017de gördüklerimize yakın değil bu da bu ralliyi “temelde çok daha sağlam” hale getiriyor.

Makro şemada 2020de merkez bankaları ve hükümet tarafından verilen tüm teşvik paketleri gelecek yıl da  devam edecek. Geçen hafta bildirdiğimiz gibi Avrupa Merkez Bankası çoktan yüksek rakamlarını açıkladı ve ABD yakında yardım paketi üzerinde bir uzlaşmaya varabilir.

Morgan Stanley stratejisti ayrıca G10 merkez bankalarının gelecek yıl sadece devlet tahvili alımlarında 28 trilyon ABD doları daha likidite enjekte edeceğini belirtti.

Tüm bu likiditenin finans ve Bitcoin piyasasına girip girmeyeceği ve ne zaman olacağını hep beraber göreceğiz. Bitcoinin dijital altın anlatısı sayesinde bu yıl halihazırda altından Bitcoine bir miktar dönüş görüyoruz.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku