Yeni SEC Başkanı Elad Roisman ın Kripto Paralara Bakış Açısı Ne Yönde?

0 0

Kripto para destekçisi olan SEC komisyon üyesi Kripto Anne lakaplı Hester Peirce ​​bugün attığı bir tweette Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun (SEC) Elad Roismanı başkan olarak atadığını açıkladı. Peircee göre:

Gelişme eski Başkan Jay Claytonın 23 Aralıkta SECden ayrılacağını açıklamasından kısa bir süre sonra gerçekleşti.

Elad Roisman daha önce Başkan Donald Trump tarafından SEC komisyon üyesi olarak atanmıştı. 2018den beri federal ajansta çalışıyor. Birçoğu yeni başkanın kripto para topluluğuna karşı olumlu bir yaklaşımda olduğuna inanıyor. Komisyon üyesi Roisman Peirce’in düzenleyici kararlara kripto piyasalarını dahil etme girişimini desteklemişti.

Temmuz 2018de Roisman ICO ve blok zinciri teknolojilerine değindi ve SECin “bu yeni zorluklara adil ve şeffaf bir şekilde yaklaşması” ve ayrıca “kurallarını düzenlemelerini ve yönergelerini inceleyip yeniden gözden geçirmesi” gerektiğine inandığını belirtmişti. Özellikle “gelişmiş” bir piyasaya uyum sağlamak içinSECin yatırımcılara netlik sağlamasının ve “piyasa katılımcılarını sorumlu tutan” düzenlemeleri uygulamasının gerekli olduğunu söylemişti

 Öte yandan Bloomberg kıdemli ETF anaisti Eric Balchunas Roisman’ın koltuğa oturmasının ardından yaptığı değerlendirmede “Roisman bir kripto yanlısı o nedenle Bitcoin ETF ihtimali şimdi çok daha yüksek. Bununla birlikte koltuğunda ne kadar süre kalacağı belirsiz.” dedi. 

Roisman Cumhuriyetçi bir isim. Joe Biden göreve geldiğinde Biden tarafından SEC’ye yeni bir ismin atanabileceği belirtiliyor. Biden 20 Ocak’ta göreve başlayacak.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku