Miami Belediye Başkanı ndan Çarpıcı Kripto Para Açıklaması

0 0

Belediye Başkanı Francis Suarez ünlü Bitcoin tutkunları Winklevoss ikizleri ve Anthony Pomplianoyu takip ettiğini söyledi.

 Miami belediye başkanı Francis Suarez Bitcoini öven tanınmış kişiler kervanına eklendi ve ana akım benimsemenin arttığını gösteren başka bir somut kanıt olarak gündemde.

Perşembe günü attığıbir tweette Suarez “inanılmaz derecede istikrarsız bir yıl” olan 2020de Bitcoini “istikrarlı bir yatırım” olarak nitelendirdi ve Tyler Winklevoss ve Anthony Pompliano gibi analistler aracılığıyla lider kripto para birimi Bitcoin hakkında daha fazla şey öğrendiğini söyledi.

Winklevoss ve Pompliano Suarez’in tweetine yanıt verdi. Winklevoss ikizleri Tyler ve kardeşi Cameronın Miami belediye başkanına kendileri hakkında yazılmış bir kitap olan “Bitcoin Milyarderlerinin imzalı bir kopyasını” hediye edeceğini söylerken Pompliano da Miamiyi gelecekte harika bir Bitcoin şehri olarak lanse etti.

Günün erken saatlerinde Suarez yönetiminin Miaminin ülkedeki ilk kripto para merkezli yönetim olma fikrini araştırdığını belirtti. Bir tweete yanıt olarak “Kesinlikle bunu araştırıyorum” dedi.  

Miami geleceğin kripto para merkezi olmaya aday

Suarez herkesin beğenisini kazanan bir aday olarak yarıştıktan sonra Kasım 2017de Miami belediye başkanı seçildi. Siyasete girmeden önce avukat olarak çalıştı ve aynı zamanda bir tapu gayrimenkul şirketi kurdu.

Miami bazı haber kaynakları tarafından gevşek devlet gözetimi ve yabancı sermaye akışı nedeniyle kripto para birimleri için en sıcak Amerikan şehirlerinden biri olarak tanımlanıyor. Charles Hoskinson Roger Ver ve Riccardo Sagni gibi isimlerin yer aldığı Kuzey Amerika Bitcoin Konferansı yılın başında Miamide düzenlendi.

Bitcoinin bu yılki devasa rallisi kısmen kurumsal benimsemeyle beslendi ve dijital varlıklar hakkında yeni tartışmalara yol açtı. Bitcoinin benimsenmesi finansal istikrarsızlık enflasyon ve rekor merkez bankası müdahalesi ile şekillendirilmiş bir ekonomide giderek artan bir rekabet avantajı olarak görülüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku