Yeni rapora göre kurumlar her hafta Bitcoin e 57,8 milyon dolar aktarıyor

0 0

Bitcoin’in fiyatı son birkaç aydır durgun ancak bu kurumların karşılaştırmalı dijital varlığa para yatırmasını engellemedi.

Grayscaleden gelen yeni bir rapora göre şirket 2020 yılının ilk yarısında haftada 438 milyon dolar olan BTC Trusta büyük kurumsal girişler görüyor.

Şaşırtıcı bir şekilde bu girişlerin çoğu ikinci çeyrekte gerçekleşti ancak Bitcoin 2020nin ilk birkaç ayında daha önemli kazanımlar elde etti.

Bu küresel para basım ve gevşek ekonomi politikalarının yatırımcıları BTC gibi alternatif yatırımlara yönlendirdiğini göstermektedir.

Kripto Pazarına Kurumsal Katılım Büyüyor

Efsanevi makro yatırımcı Paul Tudor Jones bu yılın başlarında net değerinin dikkate değer bir yüzdesini Bitcoine devrettiğini açıkladı ve devam eden küresel enflasyondan en büyük faydalanıcı olacağına inandığını açıkladı.

Hatta bunun ona 1970lerde altını hatırlattığını bile söyledi.

Jones portföyüne kripto para birimine maruz kalan tek önemli yatırımcı değil.

Grayscale’in 2. Çeyrek ve altı aylık raporundaki verilere göre BTC Trust ürünlerinde büyük girişler görülüyor.

Yılın ilk yarısında kurumlar şirketin tüm ürünlerine toplam 1.4 milyar dolar aktardı ve ortalama kripto para birimine haftada 43.8 milyon dolar kazandırdı.

Ürüne haftalık girişler yılın ikinci çeyreğinde büyüyerek ortalama 578 milyon dolar oldu.

Bu dikkate değer sıçrama BTC’nin durgun fiyat hareketine rağmen gerçekleşti. Bu yatırımcıların şu anda esasen fiat para birimlerinin görmek zorunda olduğu potansiyel olarak yakın bir enflasyon nedeniyle sabit değerler aradığını işaret ediyor.

Gray Scale’in BTC Trust Girişleri Üretim Hızını Aştı

Şirket ayrıca raporlarında ürünleri aracılığıyla satın alınan Bitcoin miktarının kripto para biriminin üretim oranını aştığını belirtiyor.

“Bitcoin’in Mayıs ayında yarıya inmesinden sonra 2Ç20 Gray Sclae Bitcoin Trusta girdiğinde aynı dönemde yeni çıkarılan Bitcoin sayısını aştı.”

Bu kripto para birimine verilen arz yönlü baskıyı azalttı ve makro görünümü için çok olumlu bir işaret.

Şirket en son raporunda “Yeni çıkarılan Bitcoine kıyasla Gray Scale Bitcoin Trusta çok fazla giriş olduğunda tedarik tarafı basıncında önemli bir düşüş var ve bu da Bitcoin fiyat değerlemesi için olumlu bir işaret olabilir” dedi.

Yatırımcılar ayni zamanda Ethereuma da sermaye aktariyorlar ancak ortalama haftalık yatırım BTCnin gördüğü yatırımdan çok daha düşük olmasına rağmen şu anda yılın ilk yarısında 9.4 milyon dolar seviyesinde bulunuyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku