AML ve KYC uyumluluğunun iyileştirilmesi kripto şirketleri için büyük bir farklılaştırıcı

0 2

Kimlik doğrulama sağlayıcısı Trulioo belgeleri doğrulama kara para aklama (AML) ve know-your-customer (KYC) gerekliliklerine uyma yeteneğinin artık kripto firmaları için bir farklılaştırıcı olduğunu söyledi.

Trulioonun büyümeden sorumlu başkan yardımcısı Anatoly Kvitnitsky cointelegrapha verdiği demeçte kripto birçok sınırı geçerken öne çıkmak ve belki de kriptoyu fiata değiştirmek isteyenleri çekmek isteyenleri ya da tam tersi düzenleyici gerekliliklere uymayı istediğini söyledi.

Kvitnitsky ”Özellikle borsalar giderek daha yaygın hale geldikçe kripto dünyasının uyum yaklaşımını geliştirmek iyi bir fikirdir” dedi. “Kesinlikle belge doğrulama gibi bir şey çok farklı bir faktördür ve bu son iki yılda değişim gördüğümüz bir şeydir. Kripto dünyası gerçekten bu çözümlere bakıyor” şeklinde ekledi.

Trulioo 8 Temmuzda bir API aracılığıyla KYC için kimlik doğrulaması yapan bir araç olan Embedidi başlattı. KYC ve AML faaliyetlerini daha otomatik ve daha az manuel hale getirmek için küçük bir uyum ekibine sahip firmalar adına hedeflendi. Kvitnitsky Trulioo ve Embedidin bazı kripto şirketlerini müşteri olarak saydığını söyledi.

Kvitnitsky Trulioonun büyük banka dereceli teknolojilere erişimi olmayan müşteriler için belge ve kimlik doğrulamasını mümkün olduğunca akıcı hale getirmek istediğini belirtti. Kripto borsaları ve varlık yöneticileri çoğu zaman yönetmeliklere uyduğundan emin olmak için kendi müşterilerinin tüm kağıtlarına bakacak çok küçük bir ekibe sahip olduklarını söyledi.

Kvitnitsky düzenleyici yargı alanlarının da farklı KYC ve AML gerekliliklerine sahip olduğunu söyledi. Bu nedenle her ülke için gerekli belgeleri eşleştirmenin zor olacağı düşünülüyor. Kriptografinin uluslararası ve sınırsız doğasının Trulioo için mükemmel olduğunu söyledi.

Kvitnitsky” firma gerçekten düzenleyicilerle çalışmak istiyorsa uyum için daha yaygın bir yaklaşım göreceksiniz ” dedi.

Bazı hükümetler çok azının belirli düzenlemelere sahip olmasına rağmen kripto izlemeyi hızlandırdı. Birleşik Krallıkın finansal davranış otoritesi yerel kripto işletmelerini AML faaliyetlerine göz kulak olmasına yardımcı olmak için bir araç olarak Watchdoga kaydolmaya çağırdı. Amerika Birleşik Devletleri Emtia ve Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu da yakında yeni bir kripto çerçevesi vaat etti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku