Yeni Kripto Para Birimlerinin Piyasayı İstila Etmesi Olumlu Bir Gelişme mi? 

0 1

 Kripto para piyasası ilk günlerinden beri muazzam bir şekilde büyüdü. İnsanlar kripto paraların mekanizmalarını kavradıkça ve çok sayıda faydasının önemine vardıkça kripto para biriminin benimsenmesi de artış kaydetti. Şu anda piyasada binlerce kripto para birimi var ve neredeyse her ay daha fazlası ortaya çıkıyor.

 Bu kripto para birimlerinin her biri farklı bir amaçla oluşturulur. Bazıları ödeme sistemlerini eşler arası alım satım faaliyetlerini ve temel protokolü desteklerken bazıları fiat para birimlerine alternatif bir dijital para birimi sağlamak üzere tasarlanmıştır.  

Başarısız Projelerin Olumsuz Etkileri Var 

Kripto para piyasası büyümeye devam ederken yeni dijital paralar ve projeler ortaya çıkmaya devam edecek. Bununla birlikte birçok insan bu yeni kripto para birimlerinin akışının birçoğu tamamen başarısız olduğu için piyasaya yarardan çok zarar verdiğine ve kripto para birimlerinin kalıcı olmadığı şeklindeki zaten spekülatif düşünceyi körüklediğine inanıyor. Çok sayıda kripto para biriminin ortaya çıkması piyasa ve yatırımcılar için iyi bir şey mi yoksa aksine piyasaya zararı mı var?

Kripto para birimleri yatırımcılar için sonsuz bir fırsatlar  sağlar. Dijital para birimleri ayrıca kullanıcılarına geleneksel bankaların yıllar boyunca sunduklarından çok daha fazlasını sunar. Yatırımcılar paralarına bağlı olarak farklı amaçlarla piyasaya geldiklerinden aralarından seçim yapabileceğiniz daha geniş bir kripto para birimine sahip olmak kesinlikle pazar için bir artıdır.

Aralarından seçim yapabileceğiniz sonsuz sayıda kripto para biriminin varlığı piyasanın güçlü yönlerinden biridir. Nispeten daha düşük dijital paralar tıpkı daha büyük kripto paraların yapacağı gibi sizlere kazanç sağlama potansiyeline sahiptir. Çok sayıda kripto para birimi kesinlikle önemlidir ve bu yıllar içinde sayısız yatırımcı kripto portföyünde açıkça görülmüştür.

Rakamlar Endişe Verici 

 Bununla birlikte piyasada “çok fazla kripto para birimi” olmasının da bir dezavantajı var bu da yıllar içinde başarısızlık algısı oldu. Şu anda kripto piyasasında 5 binden fazla kripto para birimi var ve geçen yıl Kasım ayı itibarıyla bu kripto paraların 1.185 tanesi tamamen piyasadan kalktı veya başarısız oldu. Halkın gözündeki bu rakamlar uzun vadeli bir yatırım olarak kripto para birimiyle ilişkilendirilen güvene zarar verdiği için çok endişe vericidir.

İlk kripto para birimini satın almak isteyen  ve kripto para piyasasına yeni girecek bir yatırımcı başarısız kripto para birimlerinin sayısı hatırlatıldığında kesinlikle panik ve endişeye kapılacaktır. Birçok yeni kripto para projesi algılanan üstünlük özelliklerine sahip kripto para geliştiricileri tarafından tasarlanır ancak bazı kripto para birimleri ise bu niteliklere sahip olmadığından ömürleri kısa olur.

Kripto para birimi pazarı büyümeye devam edecek ve artan dijital para sayısı bu piyasanın kaçınılmaz bir parçası olacak. Bununla birlikte kripto para piyasası zaten bu devasa ve donanımlı finans kurumlarıyla rekabet halinde olduğundan zayıf icra edilen projeler başarısız olmaya devam edecek.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku