Kraken CEO sundan Yahoo Finance e Çarpıcı Açıklamalar

0 0

Krakenın CEOsu Jesse Powell Cuma günü Yahoo Financeta yayınlanan bir röpörtajda Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimlerinin geleneksel piyasaların şeffaflıktan yoksun olduğunu ve yatırımcıları tatmin etmekte yetersiz kaldığını ortaya çıkardığını belirtti. 

Powell “Ethereum size merkezi olmayan akıllı sözleşmeler merkezi olmayan borsalar borç verme protokolleri dünyasına erişim sağlıyor. DeFi insanlar bilsin ya da bilmesin finans dünyasını gerçekten yiyor. Sanırım bundan 10 yıl sonra hepimiz finansal hizmetlerimizin yüzde 90ını bir blockchain üzerinden yapacağız ”dedi.

Geleneksel Sistemin Modası Geçti

Powell kripto para birimlerinin örneğin çok sayıda aracı ve emanetçi gerektiren geleneksel hisse senedi piyasalarından çok farklı olduğunu açıkladı. Bu nedenle tüccarlar varlıklarına teknik olarak sahip olmak ve bunları taşımak için üçüncü şahıslara güvenmek zorundadır ve kripto para birimlerinin ortaya çıkmasıyla birlikte bu sistemin modası hızla geçiyor. 

“Bu çok farklı bir sistem ve şu anda kripto para sistemimiz olduğu için artık gerekli olmayan bir sistem olduğunu düşünüyorum. İnsanların hisselerini alabilecekleri istedikleri yere taşıyabilecekleri istedikleri yerde takas edebilecekleri ve doğrudan bir borsada işlem yapabilecekleri yeni bir sistemle çok daha iyi durumda olacağımızı düşünüyorum ”

Dahası geleneksel sistem yatırımcıları dezavantajlı duruma düşürüyor şeffaflıktan yoksun ve “kötü şeylerin olması için pek çok fırsata” izin veriyor.

 Zamana ve Düzenlemelere İhtiyacımız Var 

Aynı zamanda Powell kripto para birimlerinin avantajlarını hisse senetleri gibi diğer geleneksel pazarlara uygulamak için yeni düzenlemelerin yapılması gerektiğini kabul etti.

Powell: “Bunu yapacak kişiler düzenleyiciler ve politikacılar. Demek istediğim teknik olarak bugün bunun olmasını engelleyen hiçbir şey yok. Yani gerçekten ihtiyacımız olan şey düzenleme ve yasama alanında bazı yenilikler. Teknoloji bugün hayatımızda. Tüm bunların sonunda blokchaindeki hisse senetlerine geleceğini düşünüyorum.” dedi.

CEO: Fakat dünyadaki çoğu insanın hala kripto paraya sahip olmadığından ve bunlara aldırış etmeyeceğinden bunun gerçekleşmesi için çok zaman var bu yüzden bu alanda hala çok başlardayız” dedi ve son olarak şunları ekledi:

“Bence devlet para bastıkça insanların hükümetlere finasal sisteme ve borsaya olan güveni azalıyor. Sonuç olarak tam şeffaflığa ve istedikleri zaman istediklerini yapabilme yeteneğİ sağlayan kripto para birimlerine olan güven artıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku