“Yeni Kıvılcım” Analist, Altın ve Gümüş İçin Sıradakini Paylaştı!

217

Altın ve gümüş fiyatları, Çarşamba günü öğlen ABD işlemlerinde mütevazı bir şekilde zayıfladı ve son kazançlardan sonra biraz daha aşağı yönlü düzeltici harekete geçti. İki değerli metal, piyasadaki kısa vadeli fiyat yükselişlerini canlı tutmak için, yeni bir temel unsura ihtiyaç duyuyorlar. Haziran altın vadeli işlemleri en son 4,20 dolar düşüşle 1.955,00 dolar ve Mayıs Comex gümüşü en son 0,146 dolar düşüşle ons başına 25,245 dolar seviyesindeydi.

Piyasalara genel bakış ve Altın fiyat analizi

ABD hisse senedi endeksleri istikrara kavuştu, ancak hala yakın vadeli fiyat, düşüş trendlerinde. Hisse senedi yatırımcıları şu anda kurumsal kazanç raporlarına odaklanmaktadır. Rusya-Ukrayna savaşı ve Çin’deki Covid salgınının ortasında risk iştahı hala piyasada güçlü değil. Nymex ham petrol vadeli işlem fiyatları bugün daha zayıf ve varil başına 101,00 dolar civarında işlem görüyor. ABD doları endeksi, Salı günü iki yılın en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra bugün düştü. 10 yıllık Hazine notunun yakından izlenen getirisi şu anda yüzde 2,88’e ulaşıyor.

"Yeni Kıvılcım" Analist, Altın ve Gümüş İçin Sıradakini Paylaştı!

Teknik olarak Haziran ayı altın vadeli işlem boğaları hala genel olarak yakın vadeli teknik avantaja sahip, ancak bu hafta zayıfladı ve yakında yeni bir güç göstermesi gerekiyor. Boğaların bir sonraki yukarı yönlü fiyat hedefi, 2.000,00 dolardaki sağlam direncin üzerinde bir kapanış üretmek. Ayıların bir sonraki kısa vadeli aşağı yönlü fiyat hedefi, vadeli işlem fiyatlarını 1.915,00 dolardaki sağlam teknik desteğin altına itiyor. İlk direnç 1,972.50 dolarda ve ardından Salı günkü en yüksek seviye olan 1,985.10 dolarda görülüyor. İlk destek bugünün en düşük seviyesi olan 1,941.00 dolarda, ardından ise 1.928,00 dolarda görülüyor.

Gümüş ve Bakır fiyat analizi

Mayıs ayı gümüş vadeli boğaları genel olarak kısa vadeli teknik avantaja sahip ancak bu hafta zayıfladı ve yakında yeni bir güç göstermesi gerekiyor. Gümüş boğaların bir sonraki yukarı yönlü fiyat hedefi, fiyatları bu haftanın en yüksek seviyesi olan ons başına 26.495 dolarlık sağlam teknik direncin üzerinde kapatmaktır. Ayılar için bir sonraki aşağı yönlü fiyat hedefi, fiyatları 24,00 dolardaki sağlam desteğin altında kapatmaktır. İlk direnç 25.50 dolarda ve ardından 25.75 dolarda görülüyor. Bir sonraki destek 25.00 dolar ve ardından 24.50 dolar seviyelerinde.

"Yeni Kıvılcım" Analist, Altın ve Gümüş İçin Sıradakini Paylaştı!

Bakır bugün 685 puan düşüşle 464.95 centten kapandı. Fiyatlar seansın en düşük seviyesine yakın kapandı ve bugün dört haftanın en düşük seviyesine ulaştı. Bakır boğalar genel olarak kısa vadeli teknik avantaja sahipler. Bakır boğalarının bir sonraki yukarı yönlü fiyat hedefi, Nisan ayının en yüksek seviyesi olan 486.00 centte fiyatları sağlam teknik direncin üzerine itmek ve kapatmaktır. Ayılar için bir sonraki aşağı yönlü fiyat hedefi, fiyatları sağlam teknik desteğin altında 450.00 centten kapatmaktır. İlk direnç bugünün yükseği 470,90 cent, ardından 475,00 cent görülüyor. İlk destek bugün en düşük 461,95 cent, ardından 460,00 cent görülüyor. Daha fazla altın haberi için, Kriptoarena.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak kitco
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku