Bitcoin: Yatırımcı Rusya-Ukrayna Savaşına Böyle Tepki Verdi!

100

Bitcoin (BTC) fiyatında düşüşe neden olan Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin ardından, balina yatırımcıları fiyat düşüşünü, lider kripto para birimindeki varlıklarını artırmak için bir fırsat olarak gördüler.

Bitcoin balina adresleri, son bir yılın en yüksek seviyesine ulaştı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna’ya saldırdığını duyurmasının ardından, bin ila 10 bin BTC arasında kripto para birimi bulunan adreslerin sayısı hızla arttı. Santiment’e göre, bu kategorideki BTC adreslerinin sayısı istila başladığından beri yaklaşık yüzde 8.3 arttı. Bin ila 10 bin arasında Bitcoin tutan BTC adreslerinin sayısı, bir yılın en yüksek seviyesini temsil eden 2.203’e ulaştı. Santiment Feed konuyla ilgili şunları söyledi;

1 bin ila 10 bin BTC tutan Bitcoin adreslerinin miktarı, Rusya-Ukrayna savaşının resmileştirilmesinden bu yana yaklaşık yüzde 8,3 arttı. BTC adresi sayısı, 2.203 ile 1 yılın zirvesinde

Bin ila 10 bin Bitcoin arasında BTC tutan adres sayısındaki bir hareketin, fiyat dalgalanmalarının önemli bir belirleyicisi olduğunu belirtmekte fayda var.

Yatırımcıların savaşa tepkileri ve beklentiler

Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından diğer kripto para birimlerinin yanı sıra Bitcoin fiyatının da bu olaya olumsuz tepki verdiğini hatırlatmakta fayda var. Birçok yatırımcı, Ukrayna’nın NATO ülkeleriyle yakın ilişkisi göz önüne alındığında, işgalin Üçüncü Dünya Savaşı’na yol açabileceğinden korkuyordu. Gelişme, birçok kripto yatırımcısının, BTC varlıklarını sabit paralara ve güvenli liman olarak bilinen altına dönüştürmesine neden oldu. İlginç bir şekilde, birçok yatırımcı, lider kripto para biriminin değerinin daha da düşebileceğinden korkarken, bazı balina yatırımcıları ise düşük fiyatlarla daha fazla BTC almaya devam etti ve iyimser kaldı.

Daha fazla insan kripto para birimlerini satın almaya devam ettikçe BTC, savaşın başlamasından bu yana 35 bin dolar seviyelerinin altına düşen değerinin üzerine çıktı. BTC şu anda 44 bin doların üzerinde işlem görüyor ve birçok analist, kripto para biriminin önümüzdeki günlerde 45 bin dolarlık direnci kıracağını umuyor. Bu arada, BTC’nin son fiyat hareketi yakın bir ralliyi işaret ediyor. İşaret, Bitcoin grafiğinde sıkı üçgen şekiller yarattı ve BTC çoğunlukla üçgenin üst ucunda işlem görüyor. Fibonacci uzantılarının popüler teknik analiz tekniğini kullanarak, BTC önümüzdeki günlerde 45300 dolar seviyelerini kırarsa, sırasıyla 50.450 dolar ve 54 bin dolarlık hedefler beklenebilir. Daha fazla Bitcoin haberi için, KriptoArena.com web adresimizi ziyaret edebilirsiniz.
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak thecryptobasic.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku