Yeni Bitcoin filizlenirken, kripto kışı bitiyor

0 0

Her ne kadar kripto para birimi endüstrisinde hala birçok iyileştirme gerekli olsa da yine de yukarı doğru bir seyir izliyor gibi görünüyor.

Kripto para birimi özellikle tüm sektörün sağlığı için barometre olarak sıklıkla kullanılan Bitcoin bir geri dönüş yaptı.

Kripto kışının bittiğine dair işaretler olmasına rağmen birçok uzman hala anlaşılır bir şekilde temkinli yaklaşmaya devam ediyor.

Kripto kışı biterken endüstri için sırada ne var ?

Kripto para birimi ilk önce bir kuruştan daha az satış yaparak ve daha sonra 2013 – 2016 yılları arasında 400 dolar ile 1.242 dolar arasında değişen kötü şöhretli bir istikrarsız yatırım oldu. 2017de kripto yatırımcıları para biriminin erişimini görmek için neşeli (ve bazıları belki de oldukça rahat) 4400 dolarlık çılgınca yükseklik ve yılı şaşırtıcı bir şekilde 20.000 doları kırarak sona erdirir tüm bunlar aynı Eylül ayında 2.000 dolara düştü.

Kripto kışı bitti mi?

Pek çok uzman için cevap “evet” gibi görünüyor. Kripto meraklılarından Forbese kadar birçoğunun mevcut görüşü Bitcoinin önümüzdeki 10 yıl boyunca büyük kazançlar elde etmeye hazır olması şeklindedir. Her ne kadar kripto para birimi endüstrisinin kaptanları Satoshi Nakamotonun kendisi kadar gizemli olsa da kripto para biriminin temellerinin daha iyi anlaşıldığı ve güvenildiği bir istikrar dönemine girildiği görünüyor.

Amerikalıların sadece % 4ü tercih edilen uzun vadeli yatırımları olarak kripto para birimini sorguladı ancak Bitcoinin büyümek için başka bir yeri olmadığı için bu yakın gelecekte değişecek gibi görünüyor.

Birçoğu Bitcoinin geleceğini internetin geleceğiyle karşılaştırıyor ve emtianın 1995ten itibaren internetin ilk kez yaşadığı aynı ölçeklenebilirlik kullanılabilirlik ve kullanım kolaylığı ağrılarından geçtiğini iddia ediyor.

Benzer şekilde pazar uzmanları Amerikalıların sadece % 11inin Bitcoine sahip olmasına rağmen bu rakamların akıllı telefonlar gibi erken aşamalarında diğer büyük teknolojik gelişmelere eşit olduğunu belirtiyor.

Birçoğu koronavirüs patlamasının geleneksel bankacılık ve yatırım kurumlarına yol açtığı bozulmanın enflasyona ve fiat para birimlerinin şüpheli direncine karşı korunmak için dijital paraya yatırım yapmak için bir motivasyon kaynağı olabileceğine işaret ediyor.

Ayrıca birçok uzman sanal özel ağ veya VPN kullanılmadan kripto para birimi işlemlerinin tamamen güvenli ve anonim olmadığını ileri sürüyor. Hesabınızdan bir coin geçtikten sonra iz bırakmadan kolayca yok olabiliyor. Bilgisayar korsanları her kullanıcıdan borsalara girip küçük miktarlar çalarak bundan yararlanıyor..

Bu nedenle Bitcoin daha geniş bir halktan güven kazanana kadar zaman alacak ancak risk almak isteyenler ve 10 yıl beklemek isteyenler için 2020nin en karlı yatırımı olabileceği düşünülüyor.

Blockchain – Kripto para biriminin ardındaki gerçek kazanan

Taşımacılıktan gıdaya tıptan video oyunlarına kadar çok çeşitli endüstriler lojistik ve işlemsel çözümler için blockchain teknolojisini aramaya devam ediyor. Yedi yıl içinde 300 milyar dolarlık gıda ürünlerinin blockchain teknolojisi kullanılarak izleneceği ve yıllık 100 milyar doların üzerinde tasarruf sağlandığı tahmin ediliyor.

2018de JPMorgan blockchain teknolojisinin sınır ötesi ödemeler için geleceğin yolu olduğunu açıkça belirterek geleneksel finans dünyasını şaşırttı. Bundan bir yıl sonra IBM Citibank ve Barclays kendi blockchain tabanlı platformlarının geliştirildiğini duyurdu ve Dubai 2020 yılına kadar blockchain destekli olmanın yeni bir hedefi olduğunu açıkladı.

Sayısız üst düzey mühendis ürün geliştiricisi ve tasarımcı blockchain workinin üzerine gerçek çözümler üretiyor.

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku