Bitcoin madencilik zorluğu 17,3 trilyon rekor kırdı

0 1

Geçtiğimiz haftanın rekor seviyedeki Bitcoin hash oranını takiben en son zorluk ayarlaması % + 9.89luk bir değişiklikle seviyeyi 13 Temmuzda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 17.3 trilyonun üzerine çıkardı.

Son zamanlardaki önemli Bitcoin fiyat hareketinin olmamasına rağmen ağı güvence altına alan temel ilkeler hiç olmadığı kadar sağlıklı görünüyor. Bu Mayıs ayının üçüncü halving olayından sonra hash oranı ve zorluktaki önceki düşüşten endişe duyan yatırımcılar için daha olumlu bir haberdir.

Asılsız halvinge ilişkin endişeler

Bazı analistler bu yılın başlarında ödülün yarıya indirilmesinin kârsız madencilerin kitlesel teslimiyetine yol açacağını tahmininde bulundu.

Yarıya indirmeden hemen sonra hash oranında önemli bir düşüş oldu ve bunu madencilik zorluğunda iki azalma izledi. Ancak geçen ay % 1495lik bir zorluk düzenlemesi önceki iki düşüşü neredeyse tersine çevirdi.

Şimdi hem tarihi hem de yüksek seviyelerde hash oranı ve zorluk ile halving sonrası herhangi bir endişenin temelsiz olduğu kanıtlandı.

Bitcoinin 10 dakikada 1 blokta ilerlemesini sağlama

Madencilik zorluğu ortalama olarak her 10 dakikada bir yeni blokların üretilmesini sağlamak için her blokta yaklaşık 14 günde bir otomatik olarak ayarlanıyor.

Genel olarak karma oranıyla dalgalanıyor (artan karma gücü daha hızlı bloklar anlamına gelir bu nedenle kapsayıcı eğilim artış eğilimi gösterir).

Daha yüksek zorlukların madencilik karlılığı üzerinde de etkisinin olabilmesi bazı madencilerin satışına neden olur. Bu olduğunda hash oranı tekrar aşağı doğru zorlanıyor.

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku