Yeni başkan kripto dostu…

0 0

Japon hükümeti kripto paralara sempatisiyle bilinen Ryozo Himinoyu Japonya Finansal Hizmetler Ajansına başkan olarak atayacak.

Jiji Press 7 Temmuzda Japon hükümetinin Japonya Finansal Hizmetler Ajansının (FSA) bir sonraki başkanı olarak Ryozo Himinoyu atayacağını bildirdi. Habere göre resmi duyuru bu ay içinde yapılacak. 

Finansal danışmanlık sektöründe uluslararası üne sahip olan Ryozo Himino geçen Eylül ayında Finansal İstikrar Kurulu (FSB) Daimi Komitesinin ilk Japon Başkanı oldu.
Himino kripto endüstrisine sempati duyuyor. Himino FSA’nın Blockstream`den Adam Backi geçen Haziran ayında Japonya G20 zirvesinde düzenlenen bir seminere davet etme kararında etkili olmuştu. 

Aslında FSAnın şu anki başkanı Toshihide Endo da kripto dostu bir bürokrat. Geçen Eylül ayında Endo ile çektiği bir fotoğrafı paylaşan Anthony Pompliano fotoğraf altına “Japonya’nın Finansal Hizmetler Ajansı Bitcoin’in büyük bir savunucusu” yazmıştı. 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku