Bitcoin daha gizli olabilir mi?

0 0

Andreas Antonopoulos Bitcoinin muhtemelen hiçbir zaman Monero gibi gizlilik özelliklerine sahip olmayacağını savunuyor.

Bitcoin eğitimcisi Andreas Antonopoulos Bitcoinde daha fazla gizlilik özelliği görmek istediğini ancak bunun gerçekleşme olasılığının düşük olduğunu söyledi.

Antonopoulosun YouTube kanalında 7 Temmuzdaki canlı yayındaki soru-cevap bölümünde Bitcoinin (BTC) Monero’dakine (XMR) benzer gizlilik özelliklerini uygulama olasılığının düşük olduğunu söyledi.

Antonopoulos BTC gibi bir kripto para biriminde bu tür özellikler oluşturmanın muazzam tartışmalar yaratacağını söyledi. Antonopoulos ayrıca Bitcoinin yapısının gizli adreslere izin vermediğini vurgulayarak; “Bitcoin bir gizlilik parası değil” ifadesini kullandı.

Antonopoulos Schnorr Taproot ve Tapscript’in birçok iyileştirmenin kapısını açacağını ancak bunların dahi Monero’daki sıfır bilgi kanıtı veya gizli adres özelliklerini desteklemeyeceğini söyledi.

Blok zinciri firması Blockstreamdeki araştırma müdürü Andrew Poelstra Taprootu BTC blok zincirinde birbirinden ayırt edilemez herhangi bir işlemi büyük olasılıkla birbirinden ayırt edilemez hale getirebilecek bir sistem olarak belirtti. Poelstra bununla birlikte işlem tutarları ve işlem grafiğinin hala açıkta olduğunu ve bunun ele alınması daha zor problemleri

Bitcoin tam olarak anonim olmaktan ziyade bir takma ad olarak düşünülebilir çünkü BTC blok zincirindeki birçok işlem bu gizlilik geliştirmeleriyle bile izlenebilir halde.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku