Yeni ABD Başkanı Biden den Kripto Para Piyasasını Heyecanlandıran Haber 

0 0

Texas Arlington merkezli bir haber kuruluşu olan Axios Perşembe günü Joe Bidenin Kongreden Covid-19un neden olduğu ekonomik sıkıntıların etkisini azaltmaya yardımcı olmak için Amerikalılara 2 bin dolarlık teşvik ödemesi yapılması istediğini bildirdi. Yeni gelen başkan ayrıca “ekonomik reform paketi” programının bir parçası olarak 3 trilyon dolarlık bir vergi ve altyapı paketi önerdi.

Biden Aralık ayında 140 bin kişinin daha işini kaybettiğini gösteren Cuma günkü raporun ardından Amerikalılara doğrudan yapılacak olan yardım çağrısını iki katına çıkarmayı teklif etti.

Biden şunları söyledi:

“Ekonomik araştırmalar bugünkü kriz ortamındaki koşullarda özellikle bu kadar düşük faiz oranlarıyla derhal harekete geçmenin  ekonomiye yardımcı olacağını doğruluyor.”

Üçünü Teşvik Paketi Bitcoin İçin Ne İfade Ediyor?

Yeni teşvik dalgası Bitcoin için başka bir katalizör olabilir çünkü piyasaya daha fazla para girer ve bu da BTCye yapılacak yatırım olasılığını artırır.

 Donald Trump da teşvikler konusunda olumlu bir tavır izledi. Amerika Birleşik Devletleri onun liderliğinde Mart ayında 2 trilyon dolarlık tarihi bir teşvik yasasını kabul etti. Trump ayrıca geçen ay 900 milyar dolarlık yardım paketini onayladı ve bu da 600 dolarlık teşvik yardımı dalgasını başlattı. Öncek teşvik paketlerinin Bitcoinin fiyatının artmasında önemli bir etken olduğuna inanılıyor. 

Her teşvik paketi de kaçınılmaz olarak ABD dolarının daha da değer kaybetmesine neden olacak ve Bitcoinin yükseliş senaryosunu daha da körükleyecektir.

Federal hükümetin enflasyon artırıcı politikaları bir likidite kriziyle mücadele etmek ve gecelik faizleri kontrol altında tutmak için 2020de trilyonlarca dolar harcayan Federal Rezervin rekor müdahalesi ile aynı zamana denk geldi.  Bu politikalar geçmişte Bitcoini içeren bir kategori olan riske maruz varlıklar için güçlü bir destek sağlasa da BTCyi çevreleyen yeni anlatı bunun enflasyona karşı bir koruma olduğu yönündedir. Bu yalnızca Bitcoinin son 11 yıldaki tarihi performansıyla değil aynı zamanda piyasaya giren kurumsal para dalgasıyla da destekleniyor. Kurumlar açık bir amaçla Bitcoin satın alıyor ve bir gün endüstrinin “mega HODLerları” haline gelebilirler.

Bitcoinin dijital altın anlatısı kurumsal yatırımın BTCye kaymasının arkasındaki en büyük katalizörlerden biri oldu. Bu anlatı Bitcoinin 2020deki yüzde 300 oranındaki rallisine ve son üç hafta içinde fiyatının iki katından fazla artmasına yardımcı oldu. Doların satın alma gücü aşınmaya devam ettikçe bu eğilim 2021de yoğunlaşabilir. JPMorgan bile Bitcoinin altından pazar payı aldığını kabul etti. Cuma günü bir Bitcoin 22 onstan fazla altın değerindeydi ve bu tüm zamanların en yüksek seviyesini temsil ediyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku