Beklenen Altcoin Sezonu Başladı mı?

0 2

 CoinMarketCapte listelenen ilk 100 tokenin çoğunluğu çift haneli yüzdelik kazançlar elde ettiği için hafta boyunca görülen yükseliş ivmesi hafta sonuna kadar sıçradı. Kısa bir konsolidasyon dönemine giren Bitcoin ve Amerikan vatandaşları için üçüncü tur teşvik paketi olasılığının gündemde olması bugünün yükseliş fiyat hareketinin iki olası nedenidir.

 BTC balinalarının Güney Kore borsalarına son zamanlarda büyük Bitcoin girişleri konusunda endişeler olsa da madenci duyarlılığı ve azalan arz gibi temel faktörler yatırımcıların Bitcoinin gelecekteki fiyat beklentileri hakkında nispeten iyimser hissetmelerini sağlıyor. Uzmanlar Bitcoinin son dönemdeki yükselişinin lider kripto para birimi hızla Y kuşağı nesli arasında tercih edilen enflasyon koruması haline geldiği için  altından çıkıştan kaynaklandığı görüşünü dile getiriyor.

Bitcoinde Artan Volatilite Norm Olabilir

Bitcoinde 8 Ocakta 41.940 dolarlık tüm zamanların en yüksek fiyatının ardından boğaların destek olarak 40 bin dolar seviyesini onayladıktan sonra fiyatı yükseltmeye çalıştığı için lider kripto para birimi kısa bir konsolidasyon aşamasına girdi.

 Sırada ne olacağını tahmin etmek bir fiyat tavanının olmaması nedeniyle bu fiyat seviyelerinde zor bir görevdir. Fiyat oynaklığı ile ilgili olarak CrossTowerın ticaret başkanı Chad Steinglass piyasa “dengeli akışların ve daha istikrarlı fiyatların olduğu daha istikrarlı bir ortama” geçene kadar artan volatilitenin norm olabileceğini öne sürdü.

“Bence gün içi 1.000 dolar dalgalanmalarının hemen hemen normal olacağı bir aşamaya giriyoruz. Fiyatların oldukça hızlı hareket etmesini bekliyorum.”

Yeni Bir Altcoin Sezonu Başladı mı?

Önceki boğa piyasalarında olduğu gibi Bitcoin fiyatındaki bir artışı genellikle bir konsolidasyon aşaması izler. Bu süre zarfında tüccarlar dikkatlerini altcoinlere çevirme eğilimindedir ve Bitcoin karları daha küçük kripto para birimlerine kayar.

ExoAlphanın ortaklarından Jean Baptiste Pavageauya göre Bitcoinden görülen mevcut yükseliş ivmesi sonunda yavaşlayacak ve bu noktada yatırımcıların altcoinlere dönüşmesi muhtemel. Pavaageau Cointelegrapha şunları söyledi:

“Gerçekten de son 2 hafta içinde Bitcoin yatırımcılarının karlarını almak ve altcoinlere yatırım yapmak istediği klasik bir”servet dağıtım modeli gözlemlemeye başladık. Bitcoinin yükselişi yavaşlarken altcoin piyasası büyük getiri arayan tüccarlar ve yatırımcılar için daha çekici hale geliyor. Önümüzdeki birkaç hafta içinde Bitcoin hakimiyetinin azalmaya başladığını ve altcoin piyasasının yükseldiğini görmeyi bekliyoruz.”

Ethereum (ETH) fiyatı yüzde 4.2 artarak 1.227 dolara yükselirken yeni yıllık yüksek seviyelere doğru yol almaya devam ediyor. Bu arada Bitcoin Cash (BCH) yüzde 23.6 ve Bitcoin SV (BSV) yüzde 61 arttı.Stabilcoin projeleri için olumlu gelişmelerle dolu bir haftadan itibaren MakerDAO ve DAI stablecoinin gelişimini yöneten MKR tokeni son 24 saatte yüzde 45 artış gösterdi ve şu anda 1.530 dolardan işlem görüyor.

Genel kripto para birimi piyasa değeri şu anda 11 trilyon dolar ve Bitcoinin hakimiyet oranı yüzde 69 civarında.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku