Yatırımcıların en büyük korkularından biri tarihe karışıyor

0 0

Blockchain girişimi Kirobo aktarım sırasında insan hatasından kaynaklanan kripto para kayıplarını önleyebilecek bir teknoloji geliştirdiğini bildirdi.

Şirketin “Geri Çekilebilir Transfer” özelliği mevcut Blockchain protokolleri üzerinde yeni bir katman oluşturarak çalışıyor. Yayınlanan basın bülteninde kullanıcıların yanlış kripto adresine gönderdikleri işlemi iptal edebildikleri belirtildi.

BİTCOİN ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Sistem şu şekilde çalışıyor

Kirobo gönderene farklı bir kod veriyor ve alıcının parayı alabilmesi için aynı kodu girmesi gerekiyor. Alıcı kodu girmediği sürece gönderen parayı tekrar alabiliyor.

Şirketin CEOsu Asaf Naim “Hedefimiz blockchain işlemlerini çevrimiçi bankacılık kadar güvenli ve basit hale getirmekt” açıklamasını yaptı.

Yüzde 18 hata yapıyor

Blockchain şirketi ayrıca ankete katılanların yüzde 18inin kripto para gönderirken insan hataları nedeniyle para kaybettiklerini ifade ettiği bir ankete dikkat çekti. Aynı ankette katılımcıların yüzde 55inin böyle bir hatanın meydana gelebileceği endişesini dile getirdiği vurgulandı.

Kirobo danışmanı Adam Levi “Kirobo kripto para birimi işlemlerinden korkuyu ortadan kaldırarak bir bütün olarak kripto parasını benimsemeyi kolaylaştıracak” dedi…

Şirket kullanıcıların özel anahtarlarını tutmadığını veya saklamadığını ve benzersiz kodun yalnızca işlemin sonlandırılıp sonlandırılmayacağını yönettiğini belirtti. Kirobonun sunucuları kapatılsa bile bu özelliğin çevrimdışı çalışabileceği söyleniyor.

Kirobonun “Kullanılabilir Transfer” özelliği şu anda kripto cüzdan üreticisi Ledgerin cüzdanındaki Bitcoin aktarımları için kullanılabiliyor. Önümüzdeki aylarda diğer cüzdanlarda da faaliyete geçeceği belirtiliyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku