Yeni bir ‘Bitcoin Safiye’ olayı daha…

0 0

Geçen yıl Aydında meydana gelen ve yaklaşık 5 milyon liralık bir para kazanma vaadi ile vurgun yapan “Bitcoin Safiye” olayına benzer bir olay daha yaşandı.

Yerel haber organlarından Aydın Kulis‘in aktardığına göre M.C. ismindeki bir şahıs Bitcoin’den para kazandırma vadiyle bazi kişilerden para toplayarak kayıplara karıştı. M. C.’nin dolandırdığı kişilerden 5’inin Aydın İl Emniyet Müdürlüğü’ne giderek şikayetçi olduğu ifade ediliyor. Bu kişilerin kaybı ise 260 bin lira.

Sadece Aydında değil

İddiaya göre M.C. Bitcoinden elde edilen karlara bir temettü veriyordu. Bu döngüyü 3-4 kez tekrarlayan M.C.nin daha sonra kayıplara karıştığı öne sürüldü. Aydında şu ana kadar 5 mağdurun tespit edildiği ve şüphelinin İzmir ve Kocaelindeki bazı vatandaşları dolandırdığı iddia edildi.

Şikayetten sonra güvenlik ekipleri M.Cyi yakalamak için çalışmaya başladı.

Bu arada Mayıs ayında İstanbulda çalışan bir bekçi olan O.G. ile çalışan 6 meslektaşı “Bitcoin satın alıp sizi zenginleştireceğim” dedi. Para topladığı ve daha sonra kayıplara karıştığı bildirildi. O. G.nin bu şekilde toplam 400 bin lira topladığı öne sürüldü.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku