Zengin Yatırımcılar Bitcoin’e 100 Milyon Dolarlık Fon Akıttı!

16

Finans devi Fidelity Investment, dünyanın önde gelen kripto para birimi fonuna 100 milyon dolardan fazla para çekerek yeni bir dönüm noktasına ulaştı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından yakın zamanda hazırlanan rapora göre, Wise Origin Bitcoin Endeks Fonu, 2020 yılının Ağustos ayında açıldığından bu yana tam olarak 102.350.437 dolar topladı. Rapor ayrıca, geçen yılın 31 Ağustos’taki ilk satışından bu yana toplam 83 müşterinin Bitcoin fonuna yatırım yaptığını gösteriyor.

Şu anda fon sadece nitelikli ve akredite yatırımcılara açık

Fidelity, 2014 yılında BTC’e dahil oldu ve şirketin CEO’su olan Abigail Johnson, lider kripto para birimi Bitcoin’in başta gelen destekçileri arasında yer aldı. Mart ayında Fidelity Investment, “Wise Origin Bitcoin Trust” isimli bir BTC borsası yatırım fonu için müracaatta bulundu.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Bitcoin ETF’sinin borsada işlem görme teklifini reddetti. Diğer taraftan şu anda Fidelity Investment’ın Bitcoin ETF’sini geçen yıl dosyalanmış sekiz diğer başvuru ile birlikte inceliyor. Son SEC başvurularına göre, Fidelity Investments’ın Wise Origin Bitcoin Index Fund I, LP, son dokuz ayda varlıklı yatırımcılardan 102 milyon dolar topladı.

Wise Origin Bitcoin Trust türünün en büyüklerinden biri

Wise Origin Bitcoin Index Fund, Baş Stratejisti Peter Jubber tarafından ve Fidelity Digital Funds yan kuruluşu aracılığıyla akredite yatırımcılara sunulan pasif olarak yönetilen bir yatırım aracıdır. Ağustos ayından bu yana, 83 yatırımcı, SEC başvurularına göre toplam 102.350.437 dolar toplayarak fonlarını bir araya getirdi. Fidelity’nin Wise Origin Bitcoin Index Fund’a yatırım yapmak için, yatırımcıların minimum 50 bin dolar yatırım teklif etmesi gerekiyordu.

Bitcoin fonu ile ilgili ayrıntılı bilgiye Fidelity Investment’ın Dijital Fonlar bölümünden erişilebilir. Fidelity Investment’ın 100 milyon dolarlık endeks fonu, aynı zamanda türünün en büyüklerinden biridir. Fidelity dışında, yalnızca Pantera Capital, Galaxy Digital Holdings Ltd (TSE: GLXY) ve New York Digital Investment Group LLC, bir BTCfonundan 100 milyon doların üzerinde satış bildirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku