Yatırımcılara göre, BTC yükselişe geçtiğinde düzeltme görüyor

0 0

Bitcoin 10.000 Dolarlık düşük seviye sonrasında yaşadığı büyük bir rallinin ardından momentumunu kaybetme belirtileri gösteriyor.

Lider kripto para birimi yalnızca birkaç hafta önce olduğu yerden yaklaşık % 80 oranında işlem görüyor ve yakın vadede daha yüksek bir seviyeye çıkıp çıkamayacağı 18.000 Dolarlık dirence bağlı olarak değişiklik gösterecek. 

Bu haftanın başlarında BTC yükselişini yavaşlatan ve daha da düşmesine neden olan 18.600 Dolar seviyesinde sert bir reddedilme ile karşı karşıya kaldı.

O zamandan beri görülen konsolidasyon aşaması neticesinde yakın vadede bazı küçük dezavantajların görülmesi kaçınılmaz duruyor.

BTC 18 bin Doların üzerinde kalmak için çaba gösteriyor 

Bitcoin yazım sırasında 17.950 Dolar seviyesinde olup 18 bin Doların altında işlem görüyor. Varlık 17.400 Dolar seviyesinde yer aldığı düşük seviyelere göre kayda değer bir yükselişe işaret ederken 18.600 Dolarda olduğu zamana kıyasla önemli bir düşüş gösteriyor.

Çünkü bu iki seviye arasında doğrudan işlem gördüğü için yakın vadede eğilimlerin büyük ölçüde boğaların 18.000 Dolar denge seviyesini desteğe çevirip çeviremeyeceğine bağlı olacağı öngörülüyor.

Bunun gerçekleşmesi ile başka bir adımın yükseliş görmesi için itici bir güç olması mümkündür.

Yatırımcı BTCnin düşüş yaşayacağını iddia ediyor 

Bir yatırımcı Bitcoinin son yükselişinden sonra bir soğuma dönemine girebileceğini düşünüyor bu da başka bir parabolik hareketi daha yüksek görmeden önce önemli ölçüde daha düşüş göreceği anlamını taşıyor.

“BTC: Genellikle çok büyük yükselişler düzeltme görüyor kar etme gibi.  Düzeltmeden memnunum.

Önümüzdeki birkaç gün boyunca BTC trendlerinin büyük ölçüde 18.000 Dolarlık tepkisine bağlı olması gerekiyor. 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku