Yatırımcılara Altın Tavsiye: Altcoin Sezonu Kapıda!

0 224

YouTuber ve analist Lark Davis, Nisan için bir altcoin sezonunu tahmin ediyor. Davis, bu ay boyunca kripto piyasası için “büyük” bir ralli olabileceğine inanıyor. Analiste göre en önemli gösterge, Bitcoin’in (BTC) hakimiyeti ve Ethereum’un performansı.

Ethereum, “tüm piyasanın ateşini” ölçmek için bir “termometre” olarak kullanılabilir. Bu bağlamda Davis, ETH’nin son 14 günde yüzde 30 artış kaydettiğini belirtti. Bunun aksine, BTC aynı dönemde “yalnızca” yüzde 7 yükseldi. Davis şu sonuca vardı:

”Yani, ETH 2’ye 1 oranında Bitcoin’den daha iyi performans gösteriyor. Twitter’ın Altcoin uzmanı, oranı aşağıdaki tabloyla ortaya koydu.”

Tabloyu açıklarken Davis, Ethereum’un 2019’dan bu yana güçlü bir başlangıç ​​yaptığını, ardından fiyatta bir düzeltme ve “soğuma” ve ardından bir ralliye başladığını kaydetti. Sonuç olarak Davis, piyasanın artık büyük bir boğa döngüsüne “hazır” olduğuna inanıyor ve ETH, Bitcoin’e kıyasla önemli ölçüde daha yüksek kazançlar elde etmeye hazırlanıyor.

Bitcoin Hakimiyetindeki Düşüş

“Altcoin sezonu” nun gelişini ölçmek için en önemli ölçütlerden biri olan Bitcoin hakimiyetinden bahseden Davis, bunun “sert düşüşte” olduğunu belirtti. Analistin dediği gibi, son haftalarda bu eğilim yükselişe geçti:

”Bu metrik, Bitcoin’i bir bütün olarak pazarın toplam payı olarak temsil eder (…). Kritik bir bölgede, önemli bir destek bölgesinde (…). Destek kırılırsa çılgın bir sezon olacak. Onay için beklemeliyiz.”

BTC hakimiyetini kaybetmeye devam ederse Davis, Ethereum için fiyatı 3 bin dolara çıkarabilecek bir ralli öngörüyor. Cardano, Litecoin ve XRP gibi büyük piyasa değerine sahip kripto para birimleri 2 ila 5 kat artabilir.

Davis’e göre ilk 20’deki kripto para birimleri 10 ila 20 kat artabilir. Daha küçük altcoinler 50 ila 100 kat artabilir. Analist, “temelde tüm coin’lerin bunu yapacağına” inanıyor. Bitcoin’in hakimiyeti artsa bile, altcoinler daha küçük yüzdelerle de olsa yine de kazançlar yayınlayacaktır.

Yükseliş tezini desteklemek için Davis, Rekt Capital’den “altcoinlerdeki hype döngülerini ölçen” bir grafik sundu. Grafik, Bitcoin’in fiyatı düşerken ve altcoin’ler yükselirken piyasadaki zirveleri ve “düzeltme yaşayanları” gösteriyor. Ölçüme göre, zirve bu yılın sonlarında veya 2022’nin başlarında olabilir. Analist şunları ekledi:

”Kripto para birimlerinin toplam piyasa değerinin 2 trilyon dolar olduğunu göz önünde bulundurun, boğa döngüsünün zirvesine ulaşmadan önce 10 trilyon dolara ulaşma şansımız var.”

Altcoin sezonu için bir başka belirleyici faktör, “Kimchi Premium” ile ölçülen Güney Koreli yatırımcıların piyasaya katılımı olabilir. Ortalama olarak, bu ülkedeki insanlar dünyanın geri kalanından yüzde 12’ye kadar daha fazla yatırım yapıyor. Davis, “kripto çılgınlığının” Güney Kore’yi tekrar vurduğuna inanıyor, ve bunlar çoğunlukla altcoinlere para tahsis etmeyi tercih eden perakende yatırımcılar.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku