Sacremento Kings’ten Çarpıcı Girişim! Maaşlar Bitcoin (BTC) ile Alınabilecek!

0 29

NBA’in güçlü takımlarından Sacremento Kings’in sahibi, çalışanların ve oyuncularının maaşlarının istedikleri kadarını BTC cinsinden alabileceklerini söyledi.

Bitcoin, NBA’de popüleritesini giderek artırmaya devam ediyor. Takımın Başkanı ve CEO’su Vivek Ranadivé, herkesin maaşlarını yakında BTC’de almaya başlayabileceğini bildirdi.

California merkezli bir takım olan Sacramento Kings, dev bir  ABD profesyonel basketbol takımı ve Batı Konferansı Pasifik Bölümü üyesidir. Takım, BTC’yi 2014’te bilet ve ürünleri için bir ödeme aracı olarak kabul eden ilk NBA takımı olduğu için yıllardır Bitcoin yanlısı bir yaklaşım sergiledi.

Kings’in CEO’su ve Başkanı Vivek Ranadivé’in bu kararı, lider kripto para birimi için önemli bir dönüm noktasını temsil ediyor.

“Önümüzdeki birkaç gün içinde herkese remi olarak duyuracağım, oyuncular ve çalışanlar da dahil olmak üzere, herkes maaşlarının istedikleri kadarını Bitcoin olarak alabilecekler.”

Geçen yıl Brooklyn Nets’ten Spencer Dinwiddie, taraftarlardan 25 milyon dolarlık BTC topladığında ve bir sonraki takımını seçmelerine izin verdiğinde bir başka NBA-Bitcoin girişimi gerçekleşmişti.

Lider kripto para birimi, ABD’deki başka bir popüler spor olan NFL’ye de girdi. Carolina Panthers’dan Russell Okung, bir Zap ortaklığı aracılığıyla maaşının yarısını Bitcoin olarak alıyor.

Mavericks ve Dogecoin

Mark Cuban’ın sahibi olduğu Dallas Mavericks de kripto para yanlısı davranışlar sergiledi. Mavricks, 2015 yılında Sacremento Kings’ten bir yıl sonra BTC ödemelerini başlattı.

Cuban sayesinde takım, bu yılın başlarında kripto para birimi endüstrisi ile ilişkisini ikiye katladı. Ancak bu sefer sadece Bitcoin değil, Dogecoin ile de yakınlaştı.

Elon Musk, Snoop Dogg ve diğer ünlülerin onaylarının ardından, Mavricks, biletler ve ürünler için DOGE ödemelerini kabul etmeye başladı.

Ekibinin neden Dogecoin’i tam olarak seçtiği sorusuna Küba, “çünkü başaracağız” cevabını verdi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku