Yatırımcılar Bitcoin i bu fiyat aralığından aldı

0 0

Kripto piyasası veri toplayıcısı Glassnode Bitcoinin (BTC) 2017nin sonunda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20 bin doları test ettiğinden bu yana kapitalizasyonunun yüzde  50den fazla arttığını gösteren veriler yayınladı.

Gerçekleşen kapitalizasyon ölçüsü her bir BTCnin değerini zincir üzerinde en son taşındığında ölçüyor. Bu da analistlerin piyasa katılımcılarının toplam maliyet esaslarını tahmin etmesini sağlıyor.

Bununla birlikte merkezileştirilmiş borsalardaki coinler metrikte yok bu da verilerin gün içi spekülatörlerden ziyade uzun vadeli yatırımcıların maliyet temeli açısından muhtemelen daha doğru olduğunu gösteriyor.

Bitcoinin gerçekleştirdiği üst sınır şu anda 115 milyar dolar seviyesinde bulunuyor – 2017deki tüm zamanların en yüksek seviyesinden 43 milyar dolar daha fazla. Bitcoinin şu anki 190 milyar dolarlık piyasa değeri BTC hodlersın şu anda yüzde 65lik bir toplam kâr elde ettiğini gösteriyor.

Coinmetricsin grafiği gerçekleşen kapitalizasyonun 2018in ilk aylarında artmaya devam ettiğini ve fiyatların 10 bin doların altına düşmesine rağmen Ocak ve Mayıs arasında üç kez 90 milyar doları test etmeye zorladığını gösteriyor.

Kritik fiyat aralıkları

Kripto veri araştırmacıları IntoTheBlocka göre kripto adreslerinin yüzde 72sinden fazlası şu anda karlı durumda ve en büyük yatırım tutarı 1.040 – 5 bin 285  ve 8 bin 450 – 9 bin 560 dolar fiyat aralıklarında yapıldı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku