Yatırım Uzmanından Çarpıcı Solana Yorumu: Hemen Harekete Geçin!

429

2021’den önce pek çok bireysel ve kurumsal yatırımcı Solana (SOL)’yı duymadı. Kripto para birimi 2020’nin ikinci yarısında neredeyse hiç önemli bir kazanç görmedi. Ancak kripto para birimi bireysel ve kurumsal yatırımcılardan büyük talep gördüğü için Solana’nın popülaritesi 2021’de fırladı.

SOL kurumsal yatırımcı çekmeye devam ediyor

Coinmarketcap tarafından yayınlanan en son veriler, Solana (SOL)’nın 2021’de yaklaşık %10.500 kazanç elde ettiğini ve bu da onu ilk 10 arasında en iyi performans gösteren kripto para birimi haline getirdiğini gösteriyor. SOL bu yıla sadece 1,5 dolar fiyat seviyesinde başladı ve yaklaşık 210 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. 9 Eylül 2021’de. Solana’nın ticaret hacmi ve genel ağ etkinliği son birkaç ayda önemli ölçüde arttı.

Solana’daki son rallinin en şaşırtıcı kısmı, kurumsal yatırımcıların dünyanın en büyük 7. kripto para birimine olan ilgisi. Geçen hafta, Solana yatırım ürünleri, haftalık Bitcoin, Ethereum, Cardano, Polkadot ve XRP yatırım ürünlerinin toplam girişlerinden daha fazla olan 50 milyon dolar değerinde kurumsal giriş çekti. Peki, Solana’nın 2021’deki muazzam rallisinin arkasındaki ana sebep nedir? Kripto analistleri, Solana’nın arkasındaki teknolojinin rakiplerinin çoğundan daha iyi olduğuna ve bu nedenle Solana’nın benimsenmesinin son birkaç ayda önemli ölçüde arttığına inanıyor. İkincisi, kaçırma korkusu (FOMO), SOL’un talebindeki son artışta önemli bir rol oynuyor.

Solana (SOL)’nın Teknik Avantajları

EXMO UK’de Baş İş Geliştirme Sorumlusu Maria Stankevich, Solana (SOL)’nın yüksek hızının ve düşük maliyetinin, küresel olarak benimsenmesinde önemli bir rol oynadığına inanıyor. Maria Stankevich konu hakkında şöyle konuştu:

Dürüst olmak gerekirse, Solana projesinden önce sözde “Ethereum katilleri” hakkında çok şey duyduk. Cardano, Polkadot hepsi ETH’nin karşılaştığı zorlukları çözmeye çalıştı. ETH, Defi dünyasında hala mutlak şampiyon. Bununla birlikte, Ethereum ağı, komisyonlar çatıya fırladığı için ağı milyonlarca kullanıcıya ölçeklendirmeyi imkansız kılan ağın aşırı yüklenmesiyle ilgili büyük sorunları çözmeye çalışıyor.

Stankevich ayrıca konu ile ilgili olarak şunları ekledi:

Solana, Blockchain saniyede 50.000’den fazla işlemi (TPS) destekleyebileceğini ve bu da onu şimdiye kadar ki en hızlı Blockchain haline getirdiğini iddia ediyor. Karşılaştırma için – ETH’den (15 TPS) 3000 kat daha hızlıdır. Ayrıca, bloğun ortalama süresi 400-800 msn ve bir işlem için ortalama komisyon 0,000005 SOL’dir (bir sentten az!). Solana’nın bir diğer sırrı, eşi görülmemiş trafik olasılığına izin veren yeni bir tarih kanıtı protokolüdür.

Maria ayrıca yaptığı açıklamada şu görüşlerini paylaştı:

Dolayısıyla, fiyat artışını etkileyen başlıca avantajlar şunlardır: işlemlerin yüksek hızı ve düşük maliyeti, daha çevre dostu Blockchain oması, ölçeklenebilirlik (sharding ve 2 seviyeli çözümler olmadan), ağ içinde çok sayıda ortak ilişki, Defi sistemindeki uygulamalara, deneyimli ekibe, birçok borsada listelenmeye, stake ile kazanma olasılığına ve güvenliğe odaklanın.

Fomo

Finance Magnates ayrıca CryptoClear’ın Kurucusu Johnny McCamley’e Solana (SOL)’un en son fiyat hareketi ve Solana Blockchain’in temel avantajları hakkındaki görüşlerini sordu. McCamley, bireysel ve kurumsal yatırımcılar arasında Solana Blockchain’in ve FOMO’nun güçlü temellerinin fiyat artışını yönlendirdiğini belirtti ve şöyle açıklamada bulundu:

Solana, CryptoClear’da uzun vadede Dolar Maliyet Ortalaması planımıza (DCA Planı) dahil ettiğimiz 15 projeden 1’i uzun vadeli olarak mükemmel bir yatırım. Solana, ağ ölçeklenirken tek bir uluslararası durumu koruyarak ekosistem projeleri arasında birleştirilebilirlik sağlar. Parçalanmış Katman 2 sistemleri veya parçalanmış zincirlerle asla uğraşmayın. Düşük maliyetli, sonsuza dek Solana (SOL)’nın ölçeklenebilirliği, işlemlerin hem geliştiriciler hem de kullanıcılar için 0,01 ABD dolarından daha az kalmasını sağlar. Hızlı, sonsuza kadar-Solana, 400 milisaniyelik blok süreleriyle tamamen hız ile ilgilidir. Ve donanım hızlandıkça ağ da hızlanıyor.

McCamley, bu konudaki görüşlerini ayrıca şöyle ifade etti:

Son fiyat artışının arkasındaki en önemli sebeplerden biri FOMO (kaybetme korkusu). Solana ve diğer kripto varlıklarına sahip olmayanlar, “tekneyi kaçırdıkları” korkusuna sahip olacaklar ve mümkün olan en kısa sürede yatırım yapmaya başlayacaklar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Financemagnates.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku