Yatırım Stratejisti Edward Moya SafeMoon Yatırımcılarını Uyardı!

0 123

Analistler, yatırımcıları paralarını son zamanlarda öne çıkan SafeMoon’a yatırmanın tehlikeleri konusunda uyarıyor. Altcoin’in mucitleri, kripto para birimini, fiyatı kat kat fırlayacak olan merkeziyetsiz finans tokenı olarak nitelendiriyorlar.

SafeMoon, Mart ayındaki lansmanından bu yana yüzde 1,320 oranında arttı. Ayrıca, sosyal medya hesaplarında tokenı destekleyen YouTuber Jake Paul ve rapçi Lil Yachty gibi ünlüler sayesinde, altcoin çok fazla popüler oldu.

Ancak analistler, SafeMoon’un geç yatırımcılara zarar verebilecek bir ‘pompala ve boşalt” planı olabileceğini düşünüyor.

ABD’li yatırım şirketi ve işlem platformu Oanda’nın analisti olan Edward Moya şunları söyledi:

“Safemoon, medyada tıpkı Dogecoin (DOGE) gibi ilgi odağı oldu. Bu tür spekülatif girişimler, erken girenleri zengin etmeye yönelik hareketler. Yatırımcılar dikkatli olmalı. Büyük risk var.”

SafeMoon, bir gecede milyonerleri yaratan kripto para birimi Dogecoin’in dalgalanmasının ardından yatırımcıların dikkatini çekiyor.

SafeMoon Çakılacak

Analist Edward Moya, Business Insider ile yaptığı röportajda, Dogecoin’in SafeMoon’a olan ilgiyi büyük ölçüde etkilediğini ancak yatırımcıların çok ama çok dikkatli olmaları gerektiğini söyledi

“Uzmanların birçoğu SafeMoon’u ”pompala ve boşalt” planı olarak görüyor. SafeMoon’un rallisi tamamen spekülasyona dayanıyor. Dogecoin gibi benzer bir yol izlendi  SafeMoon’un aya ulaşması pek olası değil. “

Düzenleyiciler, bu yeni varlık sınıfının oynak doğası nedeniyle kripto para birimlerine yatırım yapma konusunda uzun süredir uyarıda bulunuyorlar. Yine de analistler, yatırımcıların bazı kripto para birimlerine yatırım yapma konusunda daha dikkatli olmaları gerektiğini söylüyor.

Piyasa değeri şu anda 1 trilyon doları aşan Bitcoin (BTC), büyük düzeltmeler yaşadığı için yatırımcılar altcoin’lere yöneldi.

Bitcoin, enflasyona karşı bir korunma işlevi görebilecek dijital bir altın olarak kabul edilirken ve Ethereum (ETH), NFT’lerin ve diğer uygulamaların üzerine kurulu olduğu blockchain ağına güç verirken, bazı altcoinlerin hiçbir kullanım durumu yoktur. .

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku