Yatırım Devi, Sepetindeki Altcoin’lerin Durumunu Paylaştı!

50

Kripto para birimlerine yaptığı yatırım ile ünlü olan Grayscale, son günlerde çok konuşulan rezerv sıkıntıları hakkında şaşırtıcı açıklamalar yaptı. Rezervini tuttuğu altcoin projelerinden de bahseden Grayscale kullanıcıları meraklandırdı.

Bu iki altcoin tehlike altında değil!

Kripto para piyasası geçtiğimiz günlerde yaşanan FTX iflası nedeniyle çalkantılı dönemlerden geçiyor. Böyle bir dönemde kullanıcıların en çok sorduğu soru ise rezerv sıkıntıları oldu. Yatırım devi olarak nitelendirilen Grayscale sessizliğini bozarak rezervleri hakkında bazı açıklamalar yaptı. Ünlü şirketin açıklamaları ne yazık ki tamamen şeffaf değil. Yaşanan güvenlik problemleri nedeniyle şirket rezervlerini tamamen şeffaf bir şekilde kamuoyuna duyurmanın tehlikeli olabileceğinin altını çizdi. Tüm rezervlerinin Coinbase güvencesi altında olduğunu kanıtlayan şirket, yatırımcılardan tam puan almayı başardı.

Yatırım Devi, Sepetindeki Altcoin'lerin Durumunu Paylaştı!

Kripto para rezervlerine dair kesin bir belge paylaşmayı reddeden Grayscale, bunun yerine Coinbase’in önde gelen yöneticilerinin de imzası olan bir belgeyi kamuoyu ile paylaştı. Coinbase tarafından tescillenmiş bu belge, Grayscale rezervlerinin son derece güvende olduğunu ve her ürünün kendi zincirine sahip olduğunu vurguluyor. Yatırım devi şirketin yaptığı bu açıklama bazı analistlerin ilgisini çekti. Uzman analistler yaptıkları çıkarımlar ile şirketin özellikle lider kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) rezervinin güvende olduğu kanısına vardılar. Buna ek olarak lider altcoin Ethereum (ETH) ve milyonların konuştuğu Solana (SOL) altcoininin de güvende olduğunun altı çizildi.

Ünlü yatırım şirketi likidite sıkıntısı mı yaşıyor?

Geçtiğimiz günlerde yaşanan Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) krizi ile gündeme gelen yatırım şirketinin adı likidite sorunları ile anılmaya başlanmıştı. Bazı analistler kullanıcılara GTBC yerine Bitcoin’in kendisini tercih etmesini önemişti. Bu da yatırım devinin otoritesini sarsan bir gelişmeydi. GBTC’nin likidite sağlayıcısı olan Genesin Global’in de para çekme işlemlerini durdurması iddiaları doğrular nitelikteydi.

Yatırım Devi, Sepetindeki Altcoin'lerin Durumunu Paylaştı!

Kriptoarena.com olarak da belirttiğimiz üzere Genesis Global çatısı altında yer alan şirketlerden olan Gemini’de de likidite sıkıntıları kendini göstermeye başlamıştı. Genesis’in bağlı olduğu şirketlerin güvende olmadığı kullanıcılar arasında çok konuşulmaya başlamıştı. Fakat Grayscale, diğer platformlara nazaran sessizliğini bozarak rezerv sıkıntısı yaşamadığını kullanıcıları ile paylaştı. Kısmen şeffaf bir duruş sergileyen Grayscale, özellikle ETH ve SOL gibi önemli altcoinlerin rezervini garantiledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku