Yatırım bankacılığı devi JPMorgan’dan kritik Bitcoin yorumu

0 0

316 milyar dolarlık yatırım bankacılığı devi JPMorgan Bitcoinin (BTC) potansiyel uzun vadeli yükselişinin “önemli” olduğunu söyledi. Hakim kripto para birimine yönelik bu yeni iyimser duruş PayPalın kullanıcılarının kripto varlıkları alıp satmalarına izin vermesinden sonra geldi.

JPMorgan’ın Küresel Piyasalar Stratejisi bölümü tarafından öne sürülen ana faktör Bitcoinin altınla rekabeti. Business Insider bu konuyla ilgili olarak:

“Millenialsın zamanla yatırımcıların evreninin daha önemli bir bileşeni olacağına inandığımız için alternatif bir para birimi olarak altınla daha yoğun bir şekilde rekabet ederse Bitcoin için potansiyel uzun vadeli yükseliş önemli” notunu düştü

Analistler ayrıca Bitcoin ile altın arasındaki büyük değerleme boşluğunu da saptadı. Altın borsasında işlem gören fonlarda (ETF) ve çubuklarda en az 26 trilyon doların depolandığı söyleniyor. Buna karşılık BTCnin piyasa değeri 240 milyar dolarda kalıyor.

3 ana neden

JPMorgan’ın notu Bitcoinin uzun vadeli büyüme potansiyelini desteklemek için esasen üç ana nedeni vurguladı.

Öncelikle özel sektörün altın yatırımına denk gelmesi için Bitcoinin 10 kat yükselmesi gerekiyor. İkincisi kripto para birimlerinin yüksek faydası vardır. Üçüncüsü BTC uzun vadede Y kuşağına hitap edebilir.

Kripto satın alımlarının PayPal ile entegrasyonunun ve kurumsal talebin hızla artmasının ardından Bitcoin giderek güvenli bir liman varlığı olarak görülüyor.

Altın ve Bitcoin değerlemesinde çok büyük bir fark var. Birincisi uzun bir süre için güvenli bir liman varlığı olarak kabul edilmiş olsa da BTCnin birçok farklı avantajı vardır. JPMorgan analistleri şunları söyledi:

“Teknik olarak Bitcoinin piyasa değeri ETFler veya külçe ve madeni paralar yoluyla altın için yapılan toplam özel sektör yatırımını karşılamak için buradan 10 kat artmalıdır.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku