BTC, muhtemelen ralliye devam edecek

0 0

Geçtiğimiz hafta 11.500 Dolardan 13.000 Dolara doğru hareket eden Bitcoin mevcut durumda 13.150 Dolar seviyesinde yer alıyor.

Analistlerin düşüncesi ilerleyen günlerde BTC’nin yükselmeye devam edeceği yönündedir.

Bir analist Btcnin son fiyat hareketinin bu yılın Mayıs ayında ve Ağustos ayı başlarında görülen tablo ile oldukça benzerlik gösterdiğine dikkat çekti.

Bu fraktal karşılaştırma önümüzdeki günlerde Bitcoinin geçici olarak 14.000 Dolara doğru bir fiyat artışına maruz kalacağını ve daha sonra ralli öncesi seviyelere geri döneceğini gösteriyor.

Bitcoinin Ağustos ayı sonunda 9.755 Dolara düşeceği öngörüsünde de bulunan aynı analistin tahmin ettiği çizelge mükemmele yakın bir şekilde devam etti ancak 9.800 Dolar aralığında düzeltme oldu.

Analistler Bitcoinin temellerinin varlığın önümüzdeki günlerde ve hafta içinde daha yüksek hareket edeceğini söyledi.

Birincisi ABD mali teşvik cephesinde ilerleme kaydediliyor. Yeni bir teşvik faturası ABD dolarının fiyatını düşürecek ve Bitcoin ile diğer para birimlerinin hedgelerini daha da artıracak.

Para ve maliye politikasının makro açısına değinen Real Vision CEOsu Raoul Pal yakın zamanda konuyla ilgili bir yorumda bulundu.

“Çoğu insan ikincisini anlamıyor ama basitçe söylemek gerekirse Powell deflasyon için sıfır tolerans olduğunu gösterdi bu yüzden onu durdurmak için her şeyi yapacaklar ve bu en zor iki varlık için iyi – altın ve Bitcoin. Powell enflasyon istiyor. Gerçek talep itme enflasyonunu aldığını sanmıyorum ancak aynı görevdeki diğer merkez bankalarıyla birlikte fiat devalüasyonunu alacak.”

Paypalın kripto varlıklarını da desteklediği göz önüne alındığında analistler zamanla Bitcoine bir yatırım akışı olacağından emin duruyor. Kripto para biriminin kurumsal hazinelerin Bitcoin satın aldığı haberlerinden de yararlanması bekleniyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku