Yaşanan son hacker olayı Ethereum fiyatını etkiler mi?

0 1

Analistler KuCoin ihlalinin arkasındaki bilinmeyen hackerın çalınan ERC-20 tokenlerini Uniswapta sattığını söylüyor. Ethereum tabanlı merkezi olmayan borsada token satmak bilgisayar korsanının Ether (ETH) elde etmesine izin verse de bu onun aklandığı anlamına gelmiyor.

Ethereum blockchain ağında yapılan tüm işlemler blockchain kaşifleri kullanılarak izlenebiliyor. Yani tokenler Ethere dönüştürülse bile çalınan miktarlar hala iz bırakacak. Bu borsaların bozuk fonlarla ilişkili herhangi bir değişim adresini askıya alabileceği (ve muhtemelen yapacağı) anlamına geliyor.

Bir ihlalin hemen ardından on milyonlarca dolar değerinde izlenen fonları satmaya çalışmak risklidir. Tüm büyük borsalar tetikte ve bu özel durumda Tether (USDT) KuCoin hackiyle bağlantılı fonları dondurdu.

Cointelegraphta yer alan habere göre; Bitfinex ve Tether baş teknik sorumlusu Paolo Ardoino Tetherin 33 milyon dolarlık USDTyi dondurduğunu söyledi ancak Ardoino bir takip açıklamasında fonları dondurmak için izlenmesi gereken katı kurallar olduğunu vurguladı:

“Tether 2 durumda fonları dondurmaya karar verebilir: – kanun uygulayıcı / düzenleyici talep – fonlar kurtarılamaz adreslere gönderilir (tamamen bağlı olma takdirine bağlı olarak) Bu yetenek kripto kullanıcılarının aptalca dolandırıcılıklara katılma veya daha az dikkat gösterme hakkı vermez.

Tether KuCoin ile temasa geçen Binance ve Bybit gibi fonları ve büyük borsaları aktif olarak takip ettiğinden fonları satmak giderek zorlaştı. KuCoin CEOsu Johnny Lyu şunları söyledi:

“Bu konuda çalışmak için Huobi Binance OKEx BitMax ve Bybit gibi birçok büyük kripto borsasıyla ve blok zinciri projeleri güvenlik kurumları ve kanun uygulayıcılarla temas halindeyiz. Bazı etkili önlemler alındı ​​ve yakında daha fazla ayrıntıyla güncelleme yapacağız. “

Bilgisayar korsanı ETH almak için ERC-20 tokenlarını sattı ancak işlemler ve Ethereum adresleri Etherscan kullanılarak izlenebilir.

Mevcut büyük merkezi olmayan borsaların gizlilik çözümleri olmadığından ERC-20 tokenleri borsaların takip etmesi için izler bırakacak. Bu nedenle birçok analist Ether tokenlarının hareketinin ve piyasa satışının Ether fiyatı üzerinde baskı oluşturacağından endişe duymuyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku