Projeler 200 milyon dolarlık KuCoin hackine farklı tepki veriyor

0 1

KuCoinde 200 milyon dolardan fazla token kaybına neden olan bir güvenlik ihlali haberinin ardından birçok proje kullanıcıların varlıklarının diğer borsalara taşınmasını önlemek için hızlı bir şekilde tepki gösterdi.

Cointelegrapha konuşan KuCoin Global CEOsu Johnny Lyu ihlalden etkilenen tokenlerin en az 129 milyon dolar ve etkilenen Bitcoin (BTC) Ether (ETH) ve ERC20 sıcak cüzdanlarının “güvenli” veya kurtarılabilecek bir konumda olduğunu söyledi. Raporlar başlangıçta bilgisayar korsanlarının 150 milyon dolarlık token ile kaçtığını belirtmesine rağmen yeni tahminler toplamı 200 milyon dolara yaklaştırdı.

Bilgisayar korsanları hırsızlığın bir parçası olarak bir dizi ERC20 tokenini çaldı ancak birçok proje ihlale hızlı tepki verdi.

Ocean Protocol ekibinin üyelerinin yazı yazarken yaklaşık 78 milyon dolar değerinde 21 milyondan fazla OCEAN yardımcı program tokenini dondurduğu bildirildi. Proje o zamandan beri “sözleşmenin yeni sürümünü benimsemeyi seçen herkes için hacklemenin kötü etkilerini tersine çevirmek” için sözleşmesinin sert bir çatalını başlattığını duyurdu.

Kripto para borsası Bitfinex ve Tetherin (USDT) donduğu bildirilen 33 milyon dolarlık token kripto para borsasına ek olarak KuCoinden Lyu varlıkların OMNI ve TRONda USDTde ek 2 milyon durdurduğunu belirtti. CEO KuCoinin çalınan 14.49 milyon VIDT tokenini dondurmak ve kurtarmak için VIDT_Datalink ile koordine edildiğini ve 560 bin dolar COV tokenini dondurmak ve kurtarmak için Covesting ile birlikte çalıştığını söyledi. Akropolisin ayrıca tüm AKRO işlemlerini durdurduğu ve hackerın bilinen adresini kara listeye aldığı bildirildi.

Diğer projeler ihlalin ardından kullanıcıların fonlarını korumak için takas dahil farklı çözümler gerektiriyordu.

Lyu KuCoinin SNTR sözleşmelerini yükseltmek ve çalınan tokenlerin 78.9 milyarını veya kabaca 100 bin doları değiştirmek için Silent Noter ile çalıştığını söyledi. KuCoin ayrıca yazma sırasında yaklaşık 88 milyon dolar değerinde 381 milyon ORN token takasını tamamlamak için Orion Protokolü ile çalıştı ve hackerın adresine aktarılan 120 milyon VELO tokenunu yaklaşık 708 milyon dolar değerinde yeniden dağıtmak ve değiştirmek için Velo Labs ile çalıştı. . Kardiachainin bir token takasının ardından 2.976 cüzdandan çalınan 524.948.751 KAInin 9 milyon $ ını kurtardığı bildirildi.

Aleph projenin blogunda ihlalde 8.5 milyon ALEPH – yaklaşık 1.2 milyon dolar – tehlikeye atıldığını bildirmesinin ardından sert önlemler almak zorunda kaldı. Proje tokenları yeni bir akıllı sözleşmeyle yeniden ihraç ettiğini ve önceki adres ve belirteçlerin “eski hale getirildiğini” belirtti.

Tüm önlemler bu kadar etkili olmadı. 27 Eylülde bir dizi tweette kripto takipçisi Whale Alert KuCoin korsanlarının birkaç işlemde 540.000 Synthetix Network tokenini (SNX) – yaklaşık 27 milyon dolar değerinde – bilinmeyen cüzdanlara taşıdığını bildirdi. Proje yayınlandığı sırada Twitter hesabında veya blogunda henüz bir açıklama yayınlamadı.

İhlalin kapsamına ilişkin raporlar devam ediyor ancak Lyu KuCoinin sigortası aracılığıyla saldırıdan etkilenen tüm kullanıcı fonlarını tamamen karşılamaya hazır olduğunu belirtti. CEO borsanın “bir hafta içinde tüm operasyonlara tamamen devam edeceğini” söyledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku