Yaklaşık 1 milyar dolarlık Bitcoin taşındı

0 2

Elliptice göre Silk Roada ait bir cüzdan çarşamba günü erken saatlerde neredeyse 1 milyar dolar değerinde Bitcoin taşıdı.

Bitcoin adresi “1HQ3Go3ggs8pFnXuHVHRytPCq5fGG8Hbhx” 69 bin 369 BTCyi bilinmeyen bir cüzdana aktardı. İşlem 11 saat önce Twitter botu @Whale_alert tarafından da not edildi.

Ellipticin kurucu ortağı Tom Robinson bir LinkedIn gönderisinde “Bu fonların büyük olasılıkla İpek Yolundan kaynaklandığını” belirterek madeni paraların tutuklu İpek Yolu operatörü Ross Ulbricht veya bir İpek Yolu satıcısı tarafından taşınmış olabileceğini de sözlerine ekledi.

Bu 2015ten beri 101 BTCyi BTC-eye aktardığı adresten yapılan ilk işlem – posta başına kara para aklayıcılar tarafından tercih edildiği iddia edilen artık kapatılmış bir kripto para birimi değişimi.

Dread Pirate Roberts takma adı altında faaliyet gösteren Ulbricht 2011den 2013teki tutuklanmasına kadar dark net pazar web sitesi Silk Roadu işletti ve şu anda ömür boyu hapis cezasını çekiyor.

Bu nedenle Ulbrichtin işlemi gerçekleştirmesi pek olası değil

Bitcoin hazinesi Silk Roadun cüzdanından 6 Mayıs 2012de ayrıldı ancak Bitcoin ağındaki değişikliklerle güncel kalmak için taşınmış olabilir.

Robinson gönderide madeni paraların kriptografik anahtarları olduğu iddia edilenleri içeren şifreli bir dosyanın hacker forumlarında dolaştığını söyledi.

Parola kırıldıysa bir bilgisayar korsanı zulayı taşımış olabilir veya sahibi bunu önlemek için onu taşımış olabilir.

Yasa dışı mal ve hizmetlerin anonim ticaretini mümkün kılmak için gizliliği koruyan iki teknolojiyi (bitcoin ve Tor) birleştiren Silk Road muhtemelen komisyonlarda yaklaşık 614.000 BTC kazandı.

Bunlardan 174.000 BTC Ulbrichtten 2013te tutuklandığında FBI tarafından ele geçirildi.

Robinson şu anda yaklaşık 6 milyar dolar değerinde olan 440.000 bitcoinin Ulbricht tarafından piyasayı işletmekle ilgili harcamaları finanse etmek için kullanılmış olabileceğine inanıyor.

Kötü niyetli varlıklarla ilgili büyük zincir içi işlemler genellikle pazarda endişelere neden olur. Bitcoin basın tarihinde% 2nin üzerinde düşüş yaşarken bu kayıpların ABD seçimlerindeki belirsizlikten kaynaklandığı görülüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku