featured

Ethereum 2.0 için beklenen tarih nihayet açıklandı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum 2.0 1 Aralık civarında piyasaya sürülmek üzere resmileştirildi. Para yatırma sözleşmesi yayında ve stake etmeyi tetiklemek için gerekli fonları toplayabilir.

Ethereum Vakfı tarafından yayınlanan bir güncelleme oluşum sürecinin nasıl gerçekleşmesinin beklendiğini açıklıyor.

Potansiyel stakerlar artık 32 Ether (ETH) depozitolarını özel başlatma panosu aracılığıyla sözleşmeye yatırabilecek ve lansman için hazırlanabilecek.

Sözleşmenin lansmana devam etmek için her biri 32 ETH olmak üzere toplam 524.288 ETH veya yaklaşık 200 milyon $ olmak üzere 16384 depozito toplaması gerekiyor.

Gerekli meblağ 1 Aralıktaki beklenen lansman tarihinden en az yedi gün önce tahsil edilmeli. Aksi takdirde fırlatma eşiğe ulaşıldıktan sonra yedi güne ertelenecekt.

Duyuru yıllarca süren beklenti ve gecikmelerin ardından Ethereum 2.0 lansmanı için ilk kez net bir tarih belirlendiğini gösteriyor.

Topluluk hazır olduğunun sinyalini verdi ancak müşterilerde hala potansiyel sorunlar olabilir. Medalla testnet’in güvenilirliği son günlerde sarsıldı ve katılımla ilgili sorunlar nedeniyle çoğu kez sonuçlandırılamadı. Birçoğu bunun stake etme teşviki eksikliğinden kaynaklandığına inanırken yazılımdaki bazı sorunlar da bildirildi. Yine de ekip çoğu yazılım istemcisinin “ana ağ başlatmaya hazır” olduğunu düşünüyor.

Bir yolculuğun sonu aynı zamanda diğerinin başlangıcını da işaret ediyor – Aşama 0ın piyasaya sürülmesi iş kanıtı madenciliği ile daha önce olduğu gibi çalışmaya devam edecek olan mevcut Ethereum blok zincirini doğrudan etkilemeyecek.

Önümüzdeki birkaç yıl içinde gerçekleşmesi beklenen Aşama 1 ve Aşama 2 geçişleri bir noktada mevcut Ethereum altyapısını ve durumunu yeni stake temelli fikir birliğine taşıyacak.

Ethereum 2.0 için beklenen tarih nihayet açıklandı