Yakında Bitcoin (BTC) ile Tesla Satın Almak Mümkün Olabilir

0 0

 Dünyanın en zengin adamı Elon Muskın dünyanın en değerli dijital para birimi Bitcoin ile ödeme yapılmasını kabul edeceğini açıkladığı son tweetinin ardından Twitterı yine heyecan sardı. Bitcoin yazarı Ben Mezrich Bitcoin ile ödeme almaya karşı çıkmayacağını söylediği bir tweet attı ve dünyadaki en yüksek net değere sahip adamın tweetine yanıt vereceğini tahmin dahi edemezdi. Musk Mezrichin tweetine Ben de diye cevap verdi. 

Tabii ki Muskın yanıtıyla Twitterda yer yerinden oynadı. Analistler tüccarlar ve sektördeki öndegelen isimler büyük bir coşku yaşadı. Birçoğu bunu Muskın gerçekten Bitcoin ile ilgilendiği ve Bitcoine sahip olduğu sonucuna varmak için uzun zamandır beklenen ipucu olarak kabul ederken diğerleri milyarderin zaten mevcut Bitcoin balinalarından biri olabileceğini iddia ediyor.

Elon Muskın Bitcoin satın almasını sağlamak sonuçta o kadar da kolay bir iş olmayabilir. Musk doğrudan Bitcoin satın almayabilir ancak Bitcoin ile ödeme almak ancak Muskın şirketleri dijital varlığı benimsemeye başlarsa mümkün olabilir. Pek çok analist Bitcoini Tesla araçları için ödeme olarak kabul etmenin değerini artırmaya yardımcı olabileceğini öne sürdü ancak geçtiğimiz hafta gördüğümüz gibi şirketin dünyanın en değerli varlığı olması için bir kripto varlığa ihtiyacı yoktur.

Bu Bitcoinin Teslayı yeni zirvelere çıkaramayacağı anlamına gelmese de aslında son bir yılda yazılım şirketi Microstrategynin çok kısa bir süre içinde yatırım getirilerinden faydalandığını gördük Musk istikrar konusunda daha endişeli olabilir.

Kurumsal Yatırımın Etkisi

Bitcoin 3 yıl boyunca 19 bin doları test ettikten sonra yeni rekorlar kırmayı başardı. Piyasa ancak yakın zamanda bir U dönüşü yaptı ve bu kritik noktada büyük bir geri çekilme ve büyük bir yükseliş hala mümkün. Gelen tüm yatırımcılar için mevcut ve gelecekteki yüksek seviyeleri korumak için gerekli olan daha da güçlü bir ivme Musk dahil balinalar için mükemmel bir giriş noktasıdır.

 Büyük şirketlerin dijital varlıkları edinmesi ve bunları gizli tutması alışılmadık bir durum değildir. Aslında birçok şirket piyasa hareketlerini izlemeye devam ederken gizliliğini korur. Şirketler yalnızca kripto varlıklarını kar etmeye başladığında açığa çıkarma eğilimindedir.

Tesla gibi Bitcoini kabul eden büyük şirketlerin etkisi tüm kripto para topluluğuna şok dalgaları gönderecek. Daha önce Musk Bitcoinin volatilitesinin şirketi için pek de faydalı olmayacağını açıklamıştı ancak Bitcoin hakkındaki son açıklamaları Muskın hala bu konuda açık fikirli ve iyimser olduğu anlamına gelebilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku