Yahoo Finans a Konuşan Celsius CEO su: Bitcoin in 500 Bin Dolara Ulaşması Tamamen Buna Bağlı

0 0

Bitcoin bu yılın başlarında Mart ayında 3.800 dolara düştüğünden beri sürekli olarak yükseldi. Celsius Network CEOsu Alex Mashinky lider kripto para biriminin şu anda 25 bin doları hedeflemeye çalışırken 500 bin dolara ulaşma olasılığının ufukta olduğunu söyledi.

Yahoo Finance tarafından Bitcoinin 400 bin dolara veya hatta 500 bin dolara ulaşıp ulaşamayacağı sorulduğunda Mashinsky bunun Bitcoin biriktiren ancak satmayan kişilere yani “hodlerlara” bağlı olacağını söyledi. Mashinsky Yahoodan Julie Hymana “Hodler topluluğu özellikle 25-50 bin dolar seviyesinde ve sonrasında hiçbir şey satmazsa bu fiyat seviyelerine çok çok hızlı bir şekilde ulaşacağız” dedi.

Mashinky bu 2020deki rallinin 2017nin boğa koşusundan çok farklı olduğunu kaydetti. O zamanlar kripto para birimini almaya çalışan perakende yatırımcıların kitlesel bir hamlesi vardı. Bunun Bitcoinin internette arama oranının en üst seviyeye ulaştığı  Aralık 2017de olduğu Google Trendlerde görülebileceğini söyledi.

2017de perakendenin nihayetinde kâr elde etmek için alım satım yapmak istediğini iddia eden Mashinky “Bugün bunu görmüyorsunuz çünkü hem kurumlardan hem de aile ofislerinden çok daha geniş bir benimseme var. En önemlisi de satmıyorlar. Sadece biriktiriyorlar ve bu büyük bir fark yaratıyor.” dedi. 

Bitcoin neden değerli?

Bitcoinin neden değeri olduğu sorulduğunda Mashinky bunun sadece insanların Bitcoinin değeri olduğuna karar verdiği için olmadığını söyledi. Tarih boyunca kıtlık bir şeyin değerinin olması için birincil faktördür. Mevcut ekonomik belirsizlik ve büyük merkez bankalarından sürekli para basılmasıyla Celsius Network CEOsu insanların sınırlı sayıda olan bu varlıkların enflasyona karşı potansiyel korumalar olduğunu fark etmeye başladığını söyledi. Eski neslin sigorta poliçesi olarak altına girdiğini düşünüyor. Mashinsky genç nesil için ise altından bile daha kıt olan Bitcoinin giderek daha popüler olduğunu belirtti.

Mashinsky dünya çapında yaklaşık 250 bin kişinin yaşadığı Celsius topluluğunda bile insanların satış veya ticaret yapmadan sadece biriktirdiğini gözlemledi.

Son olarak Mashinsky: Bu nedenle Bitcoin gerçekten inanılmaz bir değer deposu. “Harika bir ödeme şekli değil. Harika bir değişim aracı değil ancak olağanüstü bir değer deposu. Son 10 yılda en iyi performans gösteren varlık sınıfı dedi. 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku