Yahoo Finance: Bitcoin 42 Bin Dolara Gelmesine Rağmen Balinalar Neden Satış Yapmıyor?

0 4

1.000den fazla BTC içeren 38.41 milyon dolar değerindeki Bitcoin (BTC) adreslerinin sayısı şu anda 2.334 ve bu tüm zamanların en yüksek seviyesi.  Bununla birlikte “Balina”  hesapları veya büyük BTC varlıkları olan hesaplar sayının 2.221 olduğu Aralık ayından bu yana yüzde 3.7 arttı. Önceki 2017 boğa piyasası ile karşılaştırıldığında büyük hesaplar yüzde 30 büyüdü.

BitInfoCharts verilerine göre BTCde 10 milyon dolardan fazla tutan en az 6.633 adres var. Çarşamba günü kripto para birimlerinin birleşik piyasa değeri trilyon işaretini geçti ve BTC tek başına 68576 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip oldu. CoinDesk Researchün üç aylık inceleme raporuna göre Aralık sonunda görülen Bitcoindeki düşüşün büyük balinaların bir kısmının kar elde etmeye “fazla ilgi” uyandırmadığını belirtti.

Neden Satmıyorlar?

Bitcoin bugün tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 41 bin 941 dolar seviyesine ulaştı ve yeni yıl başladığından bu yana yüzde 35in üzerinde artış kaydetti.

Virgin Galactic Holdings Inc Başkanı Chamath Palihapitiya Perşembe günü  CNBCdeki ekonomi programında Bitcoinin nereye doğru gittiği”  sorulduğunda “muhtemelen 100 bin sonra 150 bine sonra da 200 bine gidecek. Bu yüzden Balinalar satmak istemiyorlar.” dedi.

“Ne zaman olur  beş yıl on yıldır bilmiyorum ama bu seviyelere doğru gidiyor ve bunun nedeni tüm dünyadaki politik ekonomik belirsizlik ve sistemin ve politikacıların güvensizliği ”dedi.

Palihapitiya lider kripto para birimini “sigorta” olarak nitelendirdi ve insanlara “sistemdeki çöküşlere karşı koruma sağladığını ve sonunda çok daha önemli bir rol üstleneceğini” söyledi.

Milyarder yatırımcı 2012 yılında Bitcoine yatırım yapmaya başladı ve o zamandan beri tüm bireysel Bitcoinlerini sattı bunun yerine kripto para birimlerine sahip şirketler aracılığıyla yatırım yapmayı seçti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku