Bu Metrik Bitcoin de (BTC) Düşüş Sinyali Veriyor

0 0

Bitcoin fiyatı Pazartesi günü yüzde 17 düşerken kripto para birimi daha sonra tekrar toparlandı ve 40 bin dolar seviyeini aşmayı başardı. Bununla birlikte Bitcoincilerin borsalardaki faaliyetleri alış ve satış modelleri ve para çekme kapasiteleri düşünüldüğünde bu istatistikler yeterli değildir.

Bu doğrultuda Bitcoin borsasından para çekme işlemleri geçtiğimiz günlerde 18 ayın en yüksek seviyesi olan 2742.33e ulaştı. Bir önceki en yüksek seviye bu haftanın başlarında 5 Ocakta görüldü. Para çekme işleminin yanı sıra değişikliğe göre ayarlanmış işlem hacmi 18 ayın en yüksek seviyesine çıktı. Artan para çekme ve işlem hacimleri de Bitcoinin fiyatı üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olabilir bu da zincir üstü analistlerin şu anda tartıştığı bir konu.

 Para Çekme Fiyatta Yaklaşan Düşüşe İşaret Ediyor mu?

Kurumsal satın alma ve borsalarda talep yaratılsa da para çekme ve çekme yoğunluğunun artması fiyat 30 bin doları aştığından beri beklenen geri çekilmeye yol açabilir.

Keşfedilmemiş bölgede fiyat keşfi olduğunda olası bir fiyat düşüşü beklentisi vardır. Bir dizi geri çekilme metriği aynı şeyi işaret etse de buradaki olumlu şey balinaların şu anda HODLing yaparken yalnızca orta seviye perakendecilerin satış yapmasıdır. Benzer şekilde kurumlar da tutarlı satın almayı sürdürdü.

İkisinin bu birleşik etkisi beklenen fiyat düşüşüne neden olmak yerine daha fazla fiyat artışına yol açabilir. Ticaret hacmi ve ağ oynaklığı mevcut fiyat rallisinde en önemli iki faktör olarak ortaya çıktı. Bununla birlikte para çekme işlemlerinin sayısı Bitcoin rezervlerini vurgular ve bu mevcut fiyat rallisinin bir numaralı itici faktörüdür.

Borsa rezervleri Ekim 2020de en düşük seviyesine düştüğünde fiyat yükselişi hız kazandı ve kurumsal yatırımcılar satın almak için sıraya girdi. 2020nin son çeyreğindeki yüzde 171 volatilite artışı bu ralliyi hızlandırdı ancak mevcut durumda para çekme işlemi sayısı bu anlatıya uygun olmayabilir. Ticaret yoğunluğu artan para çekimlerine karşı düşüyor ve bu gelen bir düşüşe işaret ediyor.

Aslında fiat borsalarına girişler aynı zamanda arttı ve bu yüksek performanslı altcoinler için Bitcoin satan tüccarlara işaret edebilir. Örneğin Chainlink ve Stellar Lumens gibi altcoinler geçen hafta ve son iki günde daha yüksek getiri kaydetti. Bu tüccarları hızlı karlar ayırırken Bitcoini daha ucuz alternatiflerle değiştirmeye motive edebilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku