Yahoo Finance: 2021 de Bu Gerçekleşirse Bitcoin Fiyatı Raydan Çıkabilir!

0 8

 Bitcoin boğaları lider kripto para birimi için uzun süredir speküle edilen bir değişim-ticaret fonunun (ETF) bu yıl gerçeklesi durumunda keyfini sürdükleri sürat teknesinin yerine bir roket hızındaki uzay gemisiyle aya doğru yolculuklarına devam edebilirler.

 ETF ağır sıklet VanEck 30 Aralıkta “VanEck Bitcoin Trust” adlı yeni bir bitcoin ETF için Form S-1 kayıt beyanı sundu. VanEckin 2017de Bitcoin vadeli işlem ETFsi için yaptığı son dosyadan farklı olarak yeni olan fiziksel Bitcoin tutacak. Bir Wall Street kripto para uzmanı bu temel ayrımın Bitcoin talebi ile arz arasında son zamanlarda yükselen fiyatlardan daha büyük bir dengesizlik yaratabileceğini savunuyor.

Yahoo Financee konuşan BITG analisti Mark Palmer:”Bitcoin fiyatının yeni zirvelere ulaşmasıyla ortaya çıkan sorulardan biri 2021in ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun nihayet herkesin bir hisse senedi alabilecekleri gibi kripto para birimini kolayca satın almasını sağlayacak bir Bitcoin borsası yatırım fonunu onaylayacağı yıl olup olmayacağıdır.” dedi. 

Mark Palmer sanal para birimini izleyen bir ETFnin hem bir varlık sınıfı olarak büyümesi hem de bunun etrafında inşa edilen sektör üzerinde ani ve somut bir etkisi olabilir”  diye ekledi. 

ETF 2021de Mümkün Olmayabilir 

Ancak Palmer Bitcoin ETFsinin bu yıl kesin olmaktan çok uzak olduğunu söylüyor.

SECin dolandırıcılık faaliyetleri ve piyasa manipülasyonu için yüksek potansiyele sahip olduğu gerekçesiyle Bitcoin ETFleri oluşturmak için uygulamaları hedef alma geçmişi var. Palmer Ağustos 2018de yalnızca bir günde SECin dokuz Bitcoin ETF başvurusunu reddettiğini belirtti.

Palmer kurumsal satın almanın gelişiyle desteklenen son birkaç aydır Bitcoinin çarpıcı ilerlemesinin SECin içindeki duyguyu nihayet değiştirebileceğini iddia ediyor.

 Aralık ayında sigorta devi MassMutual genel yatırım hesabı için 100 milyon dolarlık bitcoin yatırımını açıkladı. PayPal bir PayPal hesabından kripto para birimi satın alma satma ve ticaret yapma durumunun başlatılmasını desteklemek için bitcoin satın almaya devam ediyor. Ve Square geçtiğimiz günlerde müşterilerin ilk kez işlemlerde bitcoin geri almalarına izin vereceğini söyledi; bu ödeme platformunun daha fazla bitcoin satın almasını tetikleyen bir hareket.

“Konuştuğumuz birçok sektör katılımcısı bir Bitcoin ETFnin gelecek yıl düzenleyiler tarafından onaylanması olasılığı konusunda iyimserdi ve SECden gelecek bir onayın kripto para birimi için önemli bir katalizör görevi görebileceği ve aynı zamanda kurumsal benimsemeyi artıracağını düşünüyorlar.”  

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku