Bitcoin (BTC) Piyasasındaki En Son Analist Görüşleri ve En Yeni Kurumsal Yatırımcılar!

0 4

Dün Bitcoin fiyatı Mart ayındaki “Kara Perşembe” den bu yana en keskin düşüşünü yaşadı. Yaklaşık 5 bin dolar değer kaybederek  27.700 dolara geriledi. Bununla birlikte Bitcoin kısa bir süre sonra toparlanabildi ve şu anda son 24 saatte yüzde 405 düştü. An itibariyle BTC 31.363 dolar civarında ve piyasa değeri 577 milyar dolara düştü.

Cantering Clarkın belirttiği gibi Bitcoin şu anda yatırımcıların önümüzdeki haftalarda yararlanabileceği yüksek volatilite gösteriyor. Deneyimli tüccar Cantering Clark Twitterda Bitcoin fiyatının Ocak ayında 27.700 $ ile 35 bin dolar arasında değişebileceğini gösteren bir grafik paylaştı.

“Byzantine General” isimli analist de uzun vadede Bitcoin için olumlu düşünüyor. Ancak ona göre BTC önümüzdeki haftalarda yüksek volatilite ile dar bir fiyat aralığında işlem görecek. Analist birçok altcoinin yukarı doğru hareket göstermemesinin farkedilebileceğini bu nedenle yakında Ethereum tarafından yönetilecek olan altcoin sezonunun başlayacağını söyledi.

Bu arada tüccar “Cryptobirb” Bitcoinin 33.800 dolarıın üzerine çıkmaması durumunda ileride  başka bir büyük düzeltmenin olabileceğini belirtti. Boğalar bu seviyeyi geri kazanamazsa 40 bin dolarlık bir sonraki fiyat hedefi şimdilik çok uzak olacaktır. Bundan bağımsız olarak analist mevcut düzeltmeyi de sağlıklı olarak görüyor.

Diğer endüstri uzmanları da bir altcoin sezonunun çok yakında başlayabileceğini tahmin ediyor. Tüccar “SalsaTekila” Twitterda kesinlikle Altcoinlerde short pozisyon almayacağını belirtiyor. Bitcoin düşse bile çok yüksek Bitcoin hakimiyeti göz önüne alındığında Altcoinler fiyatta yükselebilir.

Kripto Para Piyasasına Yeni İsimler Giriyor

Geçtiğimiz yıl MicroStrategy MassMutual Guggenheim Funds ve Ruffer Investments gibi çok sayıda büyük şirket Bitcoine birkaç milyon USD yatırım yaparak ve Bitcoine kurumsal ilgiyi ateşleyerek bir sıçrama yaptı. Bu eğilim yılın ilk birkaç haftasında da devam ediyor.

Dün Singapur merkezli bir hedge fonu olan Three Arrows Capitalin tıpkı MicroStrategy gibi Bitcoine 1 milyar dolar yatırım yaptığı açıklandı. Hedge fonunun kendisi Bitcoine sahip değil ancak Grayscalein hizmetlerini kullandı ve bunun aracılığıyla 36969 Bitcoin veya 38888888 GBTC (Grayscale Bitcoin Trusttan Bitcoin birimleri) satın aldı.

Buna ek olarak bir yatırım fonu olan Skybridge Capital dün yeni Bitcoin fonunun resmi lansmanını doğruladı. Şimdiden fona 300 milyon dolardan fazla para aktarıldı. Buna ek olarak Bitwise’ın Bitcoinde yönetilen sermayesi de arttı. Dün yayınlanan bir basın açıklamasında şirket Bitcoinde yönetilen sermayenin Ekim başında 100 milyon dolardan 500 milyon dolara yükseldiğini ve talebin son haftalarda patladığını söyledi. Bitwise CEOsu Hunter Horsley şunları söyledi:

Profesyonel yatırımcıların şu anda kripto para birimlerine girme hızı dikkat çekici.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku