Y kuşağı emeklilikleri için Bitcoin’e yatırım yapmalı mı?

0 1

Küresel emeklilik krizi kötüleştikçe Y Kuşağı (1980 ile 1999 yılları arasında doğmuş kuşak) emekliliklerini güvence altına almak için yeni emeklilik stratejilerine yöneliyor. Peki Bitcoin bu amaca hizmet edebilecek mi?

Y KUŞAĞININ FİNANSAL DURUMU GÖRECE VAHİM

İkinci Dünya Savaşı ile Soğuk Savaş arasındaki dönemde doğmuş kimseler (baby boomers – 1946 ile 1964 arasında doğan nüfus) ve sonrasında X Kuşağı enflasyondan etkilenmeyen yatırımları ve şu anda krizde olan çeşitli emeklilik programlarını popüler hale getirdi.

X kuşağının (1965 ile 1979 yılları arasında doğmuş kuşak) bir önceki nesilden daha az parası vardı. Ve Y kuşağında daha da azı var. Böylece ebeveynleri ile karşılaştırıldığında emeklilik beklentileri giderek endişe verici hale geliyor. 

Washington Postta çıkan bir değerlendirmede şu ifadeler kullanıldı:

“Y Kuşağı henüz 35 yaşına ulaşmadı – bu yaklaşık 2023e kadar olmayacak – ancak finansal durumları nispeten korkunç. Ülkedeki zenginliğin sadece yüzde 3.2sine sahipler. X Kuşağını yakalamak için servetlerini sadece dört yıl içinde üç katına çıkarmaları gerekiyor. Ondan önceki nesle yani büyükanne ve büyükbabalarına ulaşmak içinse varlıklarının yedi kat artması gerekiyor. ”

TIM DRAPER: Y KUŞAĞI BITCOINE YATIRIM YAPMALI

Pek çok kişi Y Kuşağına ebeveynlerinden farklı emeklilik planlarını değerlendirmelerini tavsiye ediyor.

Örneğin milyarder Tim Draper genç nesile Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini başarılı bir emekliliğin anahtarı olarak öneriyor. Bankacılık endüstrisini gençleri aşırı borçlandırmakla suçlayan Draper Fox Businessa verdiği mülakatta; “Kripto para birimi başarılı bir emeklilik tasarruf planının anahtarı” dedi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku