Twıtter Ceo su Dorsey’den Bitcoin paylaşımı

0 1

Twitter CEO’su Jack Dorsey Twitter takipçilerine Bitcoinin ABD’deki siyah topluma fayda sağlama potansiyelini tartışan bir kitabı okumalarını önerdi. Dorsey’nin kitap önerisi ırksal azınlıkların eski finansal sistemle ilgili yaşadıkları zorluklara dikkat çekiyor.

“BITCOIN AMERİKALI SİYAHLARIN YAŞAMINI İYİLEŞTİREBİLİR”

Bitcoin & Black America kitabı kripto para biriminin ABD’li siyah vatandaşlara finansal özerklik getirmede oynayabileceği rolün derin bir analizini sunuyor. Yazar Isaiah Jackson siyahların geleneksel olarak bankacılık endüstrisinden yetersiz hizmet aldığını ancak alternatif olarak blok zincir varlıklarını kullanmakta da yavaş hareket edildiğini belirtiyor.

Jacksona göre değişim siyahların zenginliklerini yönetmek için artık mevcut bankacılık sistemine ihtiyaç duymadıklarını anladıklarında gerçekleşecek. Ayrıca birçok siyah BTCnin bir aldatmaca olduğuna veya artık mevcut olmadığına inanıyor. Jackson bu yanlış anlamaların düzeltilmesi gerektiğini söylüyor.

KRİPTO PARA KİMSEYE AYRIMCILIK YAPMAZ

Bununla birlikte kripto paraların benimsenmesi Amerikan toplumunun tüm kesimlerinde gün geçtikçe yükseliyor. Daha iyi finansal hizmetler/özgürlük için açık bir ihtiyaç var ve giderek beyaz olmayan Amerikalılar bu yeni varlık sınıfının neler sunabileceğini öğreniyor. Basitçe söylemek gerekirse kripto para birimi kimseye yetersiz hizmet vermez.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku