XRP Vadeli İşlemler 1.2 Milyar Dolar Seviyesini Aştı!

0 51

SEC davasıyla ilgili ortaya çıkan olumlu haberler, XRP fiyatının 1 doların üzerinde işlem görmesinin önünü açtı ve vadeli işlemleri tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasını sağladı.

Aralık 2020’de başlayan ve halen devam eden Ripple ve Menkul Kıymet Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki dava göz önüne alındığında XRP için 1 dolar seviyesi çok şaşırtıcı değil. 6 Nisan’da Ripple Labs’ın SEC’in kripto varlıklar konusunda görüşlerini ortaya çıkarması, XRP’yi 30 saat içerisinde yüzde 75’lik bir ralliye sürükledi.

Böylesine etkileyici bir hareketin ardındaki mantık ne olursa olsun, yatırımcıların XRP’ye olan ilgisi artmaya devam ediyor bununla birlikte de vadeli işlemler hacmi de 1.2 milyar dolar seviyesine ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

XRP’de son 30 gun içerisinde yaşanan yüzde 119’luk bu artışın sonunda XRP, Polkadot (DOT), Litecoin (LTC) ve Cardano’ya (ADA) karşı kaybettiği üçüncülük pozisyonunu yeniden aldı. Ethereum’un (ETH) vadeli işlemler hacmi 3.3 milyar dolar seviyesinde yer alırken XRP’nin bu seviyeye çıkması XRP yatırımcıları tarafından oldukça olumlu karşılanıyor.

Vadeli işlem alıcıları ve satıcıları her zaman eşit olarak eşleşse de, sağlıklı bir türev piyasası daha büyük oyuncuların katılmasına izin verir. Bir varlık yeterince riskten korunma ve arbitraj faaliyeti kazandığında, spot borsalardaki hacmi büyüme eğilimindedir ve döngü devam eder.

XRP, yazım itibari ile 1.02 dolar fiyat seviyesinden işlem görmeye devam ediyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku