XRP nin ayda yüzde 91 artışının 3 nedeni

0 0

Geçen ay % 91 oranında yükselen XRP fiyatı şimdi Bitcoin (BTC) ve Ethereuma (ETH) yaklaştı. XRP rallisinin üç etkene bağlı olarak artış gösterdiği öngörülüyor.

                                                      XRP / USD haftalık grafik

Yeni adreslerdeki artış

On chain veriler 22 Kasımda XRP ile etkileşime giren adreslerin % 27 arttığını gösterdi.

Bir analiz firması olan Santimentteki analistler aktif adreslerdeki tek günlük artışın 1 Mayıstan bu yana en yüksek olduğunu belirtti.

“Rippleın fiyatı bugün % 27nin üzerinde arttı ve XRP ağında tek bir günde (24408) işlem yapan yeni adreslerin miktarının 1 Mayıstan bu yana en yüksek olduğu ortaya çıktı.

Çeşitli nedenlerden ötürü aktif adreslerin fiyatla birlikte artış göstermesi mümkündür. Bunlar arasında XRPyi biriktiren adreslerin sayısının değer artışlarına yansıması ve Blockchainde kullanıcı aktivitesinde genel bir artış yaşanması gibi nedenler yer alıyor.

Rippleın geri alımları fiyata yansıdı

Ripple 2020nin üçüncü çeyreğinde bir geri alım programında 45.5 milyon Dolarlık XRP satın aldı. Şirket girişimi sağlıklı pazarları destekleme amaçlı bir hareket olarak nitelendirdi.

Raporda listelenen satış özeti toplam 45.5 milyon Dolarlık alımları detaylandırdı. Ripple önceki dönemlerde XRP geri satın alımını gerçekleştirmedi.

“2020nin üçüncü çeyreğinde XRP Piyasalar raporunda belirtildiği gibi Ripple sağlıklı pazarları desteklemek için XRPyi satın alıyor ve buna devam edebilir.”

Bir geri alımın borsa emtialar veya kripto para birimleri farketmeksizin bir varlığın alıcı talebinin artmasına neden olması XRPnin değerini önemli ölçüde etkilemek için 45.5 milyon Dolar yeterince büyük bir rakam olmasa da varlık etrafındaki piyasa duyarlılığını güçlendirmede yardımcı oldu.

Rippleın yeni ürünü: PayString

Ripple Labs Kasım ayı başlarında ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO) ile Paystring adlı bir ürün için ticari bir marka açtı.

Ticari marka başvurusu Paystringi para transferleri almak ve göndermek için elektronik finansal hizmetler kategorisinde bir ürün olarak tanımladı. 

“PayString  ticari marka tescili elektronik finansal hizmet kategorilerini yani bir bilgisayar ağı üzerinden fiat para birimlerinde ve dijital para birimlerinde havale ile parasal hediyeler alma ve ödemeye ve bir bilgisayar ağı üzerinden fiat para birimleri ile dijital para birimlerini takas etmeye yönelik parasal hizmetleri kapsamayı amaçlıyor.”

Yeni bir ürün sürümü XRP geri alımları ve on chain verilerde gösterilen yükselen adresler XRPnin son 16 ayın en yüksek seviyesine yükselmesinin arkasındaki birincil faktörler olarak görülüyor.

Sonuç olarak XRP yüksek zaman dilimi grafiklerinde iki çok yıllı aralıktan çıkmayı başardı. En önemlisi haftalık grafik Kasım 2018den bu yana görmediği bir fiyat seviyesine net bir atılım gösteriyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku