XRP Fiyat Analizi: Yüzde 790’lık Ralli mi Geliyor?

1.193

Ripple ekosisteminin yerel altcoin projesi XRP, Mayıs 2017 tarihinde fark edilen bir formasyonu uygun bir hareketle yeniden ziyaret etmiş gibi görünüyor. XRP kısa süre önce yalnızca tüm kripto topluluğunu şaşkınlığa uğratmakla kalmadı. Altcoin, birden fazla direnç noktasının üzerine çıkaran büyük bir ralli düzenledi. Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Yaşanan ralli ile XRP yeniden ilgi odağı oldu. Yükseliş hissiyatında artışlar yaşanırken, ticaret hacimlerinin zirveye ulaştığı aktarıldı.

XRP 2017 Mayıs tarihindekine benzer hareketlerde bulunuyor

XRP’de gerçekleşen ralli karışık tepkilere yol açtı. Kripto para birimini yakından takip eden analistler arasında, altcoin’in mevcut fiyatı ile 2017’deki fiyatı arasındaki benzerlik dikkat çekti. Benzerlikle ilgili olarak Egrag Crypto adlı kripto para analisti yorumlarda bulundu. Egrag, bir aylık XRP grafiği üzerinde analizini Twitter hesabında yer alan takipçileriyle paylaştı. Analiste göre, aylık grafik kullanma kararı, aylık grafiklerdeki teknik analizlerin dalgalanmaları elemeye ve daha büyük resme dikkat çekmeye yardımcı olduğu gerçeğinden etkilendiğini söylüyor.

Egrag’ın analizi, XRP’nin şu anda Mayıs 2017’deki ile benzer bir fiyat konumunda olduğunu ortaya koyuyor. Mevcut 0,47 dolardaki fiyatın, altcoin’in 2017 Mayıs’ındaki pozisyonunun değeriyle örtüştüğünü belirtiyor. 2017 Mayıs ayındaki yükselişi, Mart ve Nisan aylarındaki iki yükseliş mum çubuğunun ardından varlığın rallisinde hızlanma görüldü. Bununla birlikte, ralli 2017’de Mayıs ayından sonra bir miktar dirençle karşılaştı. Altcoin projesi Kasım 2017’de başka bir kırılma yaşamadan önce beş aylık döngüsünü düşüş eğiliminde geçirdi. Daha sonra ise XRP, Ocak 2018’de 3.84 dolar seviyesindeki ATH’sine yükseldi. Egrag, altcoin’in bu Eylül 1 TL’nin üzerinde kapanmasına benzer bir model izleyebileceğine inandığını açıklıyor.

Bu Ay 1 TL’in üzerinde kapanış süper Boğa. Gelecekteki Hedefler Fib Kanalı 0.702’yi (hareketli hedef) vuruyor.

Analist, bu alana dikkat çekiyor

Altcoin için gelecekteki 0,702 dolarda yer alan bir direnç noktasına dikkat çekiyor. Egrag, XRP fiyatını 2014 ile karşılaştırdığı ve yüzde 790 oranında büyük bir yükseliş beklediği başka bir grafik paylaşımında bulunuyor.

Bununla birlikte başka bir kripto analisti, yatırımcıların XRP’ye rahatça uzun pozisyonlar yerleştirmesi için çekici bir pozisyonun olduğunu vurguladı. Altcoin’in yakın zamandaki bir grafiğinde, 23 Eylül’deki 0,54 dolarlık zirvesinden düşüş trendini vurguluyor.

Zirveyi takiben, XRP şimdiye kadar kalıcı bir düşüş gördü. Ara sıra kazanımlar görmesine rağmen düşüş trendi ile sonuçlandı. Analiste göre, altcoin’in son düşüş trendinden başarılı bir şekilde çıkması durumunda yatırımcılar XRP’ye uzun pozisyonlar yerleştirebilir. Ancak, bunun spekülatif olduğu ve finansal bir yatırım olmadığını belirtiyor. Analist, yatırım yapmak isteyen yatırımcıların daima araştırma ve takipte olmaları gerektiğini söylüyor. 23 Eylül tarihindeki 0,54 dolardaki zirvesinden düşüş yaşamasına rağmen, altcoin 0,46 dolar seviyesinin üzerinde oldukça iyi bir şekilde tutunarak desteğin üzerinde sağlamlaştığı bildiriliyor. XRP, geçtiğimiz hafta yüzde 24,82 oranında değer kazandı ve En İyi 100 listesinde en çok kazandıran kripto para birimleri arasında yer aldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak thecryptobasic
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku