Ünlü Kripto Para Topluluğu Bitcoin'in Ay Sonu Fiyatını Tahmin Etti!
Ünlü Kripto Para Topluluğu Bitcoin'in Ay Sonu Fiyatını Tahmin Etti!

Ünlü Kripto Para Topluluğu Bitcoin’in Ay Sonu Fiyatını Tahmin Etti!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Lider kripto para birimi Bitcoin ( BTC ), 27 Eylül Salı günü 20.000 doları aştığında bir haftadan fazla bir sürenin en yüksek seviyesine ulaştı. Buna rağmen, BTC birimi hala dar ticaret aralığından çıkmakta zorlanıyor. Sonuç olarak, birkaç analist ve yatırımcı, kripto pazarında yaşanan oynaklık göz önüne alındığında, 31 Ekim’e kadar kriptonun bir sonraki hedef fiyatına odaklanıyor.

Lider kripto para birimi bu seviyeleri görebilir

Özellikle, CoinMarketCap’teki kripto topluluğu, Bitcoin’in değerinin mevcut seviyesinden yüzde 13,18 artarak Ekim 2022’nin sonunda 22.857 dolarlık bir medyan fiyata ulaşacağını ve 2.661 doların üzerinde bir artış olacağını tahmin ediyor. Ünlü kripto analisti Michaël van de Poppe’ye göre , kırılma Bitcoin’de bir ton spot hacminden oluşuyordu. Ayrıca , potansiyel olarak lider kripto para biriminin, kripto topluluğunun Ekim ayı sonu için önerdiği bölgeye yakın hareket edebileceğini öne sürdü. Michael van de Poppe konu ile ilgili yaptığı değerlendirmelerde şunları söyledi:

Bugünün endekslerine bağlı, ancak en azından biraz rahatlama için 23 bin dolara bakabileceğiz gibi görünüyor. BTC’yi longlama. DXY’yi shortlama zamanı. Muhtemelen bu tür bir dönem.

kripto para

Haziran ayının ortasından bu yana, Bitcoin’in fiyatı 18.000 ila 25.000 ABD Doları arasında dalgalandı. Bu, Kasım ayında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasından bu yana tüm kripto  piyasasının değerinden yaklaşık 2 trilyon dolar eksilen bir erimenin ardından geldi. Bu piyasa düşüşü, kripto para birimi sektöründen sızan bir iflas dalgası ve iflas sorunları tarafından körüklendi. Merkez bankalarının kontrolsüz enflasyonu yönetmeye yönelik faiz artırımları da bu piyasadaki düşüşte belirleyici oldu.

Yatırımcılar DXY’yi dikkatle izliyor

İlginç bir şekilde, 26 Eylül Pazartesi günü başlayan Bitcoin’deki son yükseliş, ABD hisse senetlerindeki düşüşe rağmen gerçekleşti ve S&P 500 2022’den bu yana en düşük seviyesinde sona erdi.  Hisse senedi vadeli işlemlerinin fiyatı 27 Eylül’de yükseldi. kripto para birimleri ve hisse senetleri arasındaki bağlantının bozulmaya başlayabileceğinin göstergeleridir.

kripto para

Bu arada, yatırımcılar ABD dolarının değerini dikkatle izliyorlar. ABD dolarının değerini bir grup diğer para birimininkiyle karşılaştıran dolar endeksi bu yıl yüzde 18’den fazla arttı. Bitcoin fiyatı doların tersi yönde hareket ettiğinden, güçlü bir dolar kripto para birimi için kötüdür. Bununla birlikte, Poppe gibi bazı analistlerin dolar endeksinin zirveye yaklaştığını öne sürmesiyle, Bitcoin için olası bir dip gösterebilir ki bu, Bitcoin’in son fiyat artışının bir açıklaması olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ünlü Kripto Para Topluluğu Bitcoin’in Ay Sonu Fiyatını Tahmin Etti!